Wodne dzieci

Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasyka Dziecięca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Water-Babies
83-7180-017-7
woda, dzieci, wróżka, kominiarczyk, Tom
Barbara

Skoro istnieją ziemskie, dlaczego miałoby nie być wodnych?
Przekonuje się o tym mały kominiarczyk Tom, którego dobre wróżki zamieniły w wodne dziecko. Chłopiec przeżywa niezwykłe przygody w magicznym świecie rzecznych stworzeń. Jednocześnie poważni i dostojni naukowcy usiłują za wszelką cenę dowieść, że wodne dzieci nie istnieją.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

mrsantares | 2013-03-23
Przeczytana: 2010 rok

Autor nie oszczędza czytelnika.

W tej książeczce, adresatami są dzieci, pełno wszelkiego rodzaju bardzo sprytnie zawoalowanych morałów, porad życiowych i przestróg. Świat wyobraźni Kingsleya jest przeogromny, niesamowicie bogaty, zaludniają go fantastyczne stworzenia, przedziwne istoty, potwory i cudne krainy. Dorośli mogą odnaleźć wiele aluzji do ówczesnego społeczeństwa, którego obraz, z subtelną ironią i uśmieszkiem, prezentują wodni mieszkańcy. Mnóstwo odniesień do mitologii, religii, nauki i przesądów. Wszystko przyprawione kpiarskim humorem i językowymi zabawami.

Niesamowita

Kuro Neko | 2016-03-30

Niewątpliwie należy docenić ogromną wyobraźnię autora. Przyznam, że kolejny raz próbowałam zmierzyć się z tą książką, ale poległam. Ciężko mi uwierzyć, że uznawana jest za literaturę dziecięcą, skoro nawet dla mnie - osoby dorosłej przecież - jest trudna w odbiorze. Chyba już się do niej nie przekonam, pozostając jedynie pod wrażeniem samej historii.

megipiegi | 2012-07-22

niesamowicie urzekła mnie ta książka!

Marta94 | 2016-10-19
Mahoniówka | 2016-03-26