Nie znany świat

Wydawnictwo: Delta W-Z
Taon

"Nieznany świat" nie jest do końca światem literackiej fikcji i choć wielu czytelnikom wyda się nieprawdopodobne, świat ten realnie istnieje, został po prostu podpatrzony i tak, jak nieprofesjonalny autor potrafił, opisany. Pierwowzory bohaterów tej powieści realnie istnieją, ich losy, a także ich otwartość i zaufanie zmusiły mnie najpierw do głębokich przemyśleń, potem do równie generalnych przewartościowań, wreszcie do złapania za pióro.

Jest to opowieść o mężczyznach kochających inaczej, budujących inne więzi międzyludzkie, choć tak samo oparte o tęsknotę zabliskością i przyjaźnią. "Nie znany świat" to książka dla wyrobionego czytelnika, który czciałby poznać i zrozumieć ludzi odmienionych, którzy pomimo wewnętrznych konfliktów i niechęci otoczenia nie rezygnują z prób znalezienia bezpiecznego miejsca w życiu.

źródło opisu: http://kleptomaniak.pl

źródło okładki: własna fotografia

Bartosz Bien | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Ciekawie napisana książka.Autor próbuje walczyć ze stereotypem niezaspokojonego seksualnie homoseksualisty i po części mu się to udaje.
Historie głównych bohaterów są pełne męskiego seksu natomiast sposób ich opisu jest bardzo zachowawczy, żeby nie powiedzieć cenzuralny także najzagorzalsze homofoby nie powinny czuć się zniesmaczone.
Na plus zasługuje również ukazanie głównych bohaterów na tle PRLowskiej rzeczywistości, którzy lata swojej młodości spędzili w ukryciu a pomimo tego nie zrezygnowali z odrobiny zabawy i wolności. Polecam

redhoteq | 2014-02-20
Przeczytana: grudzień 2012

Ciekawie się czyta, jednak jest to z grubsza opowieść o jednym człowieku i jego związkach i to dość z chaotycznej perspektywy. Zawiera dużo przemyśleń i opisu zmagań, co uznaję za duży atut tej książki. Jednak opis podziemia homoseksualistów przedstawiony jest głównie pod kątem romansów, z niewielką ilością opisu takiej zwykłej codzienności i kontaktu ze światem zewnętrznym.

NinaBennet | 2015-04-14

Niezwykła literatura. Polecam!