Ty pedale, ty Żydzie

papier
Taon
3,63 (8 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Nasierowski obnaża sekrety pedalskiego świata filmu, teatru i polityki. Nie oszczędza też sam siebie. A w środku - oczywiście - kolejna porcja przeżyć więziennych.

źródło opisu: Wydawnictwo Reporter, 1992

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Antoni | 2015-01-20
Na półkach: Przeczytane, LGBT
Przeczytana: 23 listopada 2014

Postać Autora jest dla współczesnych czytelników już trochę zapomniana i nie budzi tak wielu emocjonalnych skojarzeń niż dla wcześniejszych pokoleń. Ileż pięknych młodych kobiet zachwycało się w latach sześćdziesiątych przystojnym bohaterem z filmu Godzina pąsowej róży, skrycie marząc o chwilach spędzonych z nim w jego ramionach, z tym jego charakterystycznym błyskiem w oczach, i wsłuchane w czułe romantyczne słowa wypowiadane nieustannie przez niego, bo sypał nimi jak z rękawa. Wyrastał na amanta, który dorównywał aktorskim znakomitościom kina amerykańskiego, i nie raz na łamach prasy pojawiały się porównania sugerujące, że jego uroda i talent sceniczny wróżą mu wielką karierę nie tylko w Polsce ale i na świecie. A jego opowieści o jego niedostępności i o jego pełnym ideałów myśleniu o prawdziwej miłości podsycały zainteresowanie nim i wzbudzały rozliczne pragnienia zdobycia go, usidlenia i stabilizacji. I choć gdybyśmy porównali ówczesne możliwości i standardy takich uwielbień...

dewiant | 2013-01-09
Przeczytana: 2012 rok

Skandalizujące, ale bardzo słabe. Nasierowski ciągle się powtarza, widać że nie ma czym zapełnić przestrzeni książki, a przecież ma jeszcze dwie części do zapełnienia (nasierowski, ty antychryście i nasierowski, ty). Ale daję dwie gwiazdki bo niezłe zwyrolstwa jak na wtedy już w sumie s tarego (bo 59-letniego) faceta. Stary Nasierowski mówił i mówi rzeczy, które do dziś nawet wielu młodym nie przeszły by przez gardło i za to go podziwiam, za tę bezpruderyjność.

komixx | 2014-06-13

Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica