Ty pedale, ty Żydzie

3,63 (8 ocen i 2 opinie)
83-85189-25-4
LGBT, literatura polska
Taon

Nasierowski obnaża sekrety pedalskiego świata filmu, teatru i polityki. Nie oszczędza też sam siebie. A w środku - oczywiście - kolejna porcja przeżyć więziennych.

źródło opisu: Wydawnictwo Reporter, 1992

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Próżna
  • Okularnik
  • Złe psy. W imię zasad
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • W krainie kolibrów

7,02 (122 ocen i opinii)
Złe psy. W imię zasad
Patryk Vega

7,38 (182 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

8,4 (5 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Mściciel
Mariusz Wollny

7,67 (15 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Antoni | 2015-01-20
Przeczytana: 23 listopada 2014

Postać Autora jest dla współczesnych czytelników już trochę zapomniana i nie budzi tak wielu emocjonalnych skojarzeń niż dla wcześniejszych pokoleń. Ileż pięknych młodych kobiet zachwycało się w latach sześćdziesiątych przystojnym bohaterem z filmu Godzina pąsowej róży, skrycie marząc o chwilach spędzonych z nim w jego ramionach, z tym jego charakterystycznym błyskiem w oczach, i wsłuchane w czułe romantyczne słowa wypowiadane nieustannie przez niego, bo sypał nimi jak z rękawa. Wyrastał na amanta, który dorównywał aktorskim znakomitościom kina amerykańskiego, i nie raz na łamach prasy pojawiały się porównania sugerujące, że jego uroda i talent sceniczny wróżą mu wielką karierę nie tylko w Polsce ale i na świecie. A jego opowieści o jego niedostępności i o jego pełnym ideałów myśleniu o prawdziwej miłości podsycały zainteresowanie nim i wzbudzały rozliczne pragnienia zdobycia go, usidlenia i stabilizacji. I choć gdybyśmy porównali ówczesne możliwości i standardy takich uwielbień...

dewiant | 2013-01-09
Przeczytana: 2012 rok

Skandalizujące, ale bardzo słabe. Nasierowski ciągle się powtarza, widać że nie ma czym zapełnić przestrzeni książki, a przecież ma jeszcze dwie części do zapełnienia (nasierowski, ty antychryście i nasierowski, ty). Ale daję dwie gwiazdki bo niezłe zwyrolstwa jak na wtedy już w sumie s tarego (bo 59-letniego) faceta. Stary Nasierowski mówił i mówi rzeczy, które do dziś nawet wielu młodym nie przeszły by przez gardło i za to go podziwiam, za tę bezpruderyjność.

komixx | 2014-06-13
agata | 2014-01-16