Czeska biżuteria

Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
83-215-8241-9
gej w prl
Taon

Obraz gejowskiego życia w PRLu, pisany przez polskiego homoliterata. W czasach kiedy nikt nie śnił o "Lubiewie", Grzegorz Musiał - okulista w Bydgoszczy - już pisał o życiu homoseksualistów w komunistycznym reżimie. Pisał też o sobie i o tym jak wtedy układało mu się jego życie.

źródło opisu: http://bearbook.pl

źródło okładki: http://bearbook.pl

Antoni Leśniak | 2014-09-28
Przeczytana: 27 września 2014

Dla młodego pokolenia spojrzenie na PRL jest już nie tylko odległą historia, ale i swoistym lamusem, do którego nie da się wejść ot tak z ulicy, bo można się znaleźć w świecie, który jest całkowicie obcy i nieznany, a przede wszystkim niezrozumiały. Różnica pokoleniowa to jedno, ale drugie to skok technologiczny, który nastąpił w ostatnich latach, a który kompletnie zachwiał światem wartości, co znacząco wpłynęło na pogłębienie owych różnic. Pokolenie dzisiejszych pięćdziesięciolatków, czterdziestolatków, było wychowywane w specyficznym duchu patriotyzmu zakorzenionego w socjalistycznym myśleniu, liczył się więc kolektyw, a nie indywidualna osoba. Wszystko, co było robione, dokonywało się więc wspólnie, a to mocno integrowało i łączyło. Telewizja, która dopiero drobnymi kroczkami wchodziła w szarą komunistyczną rzeczywistość nie miała tak przemożnego wpływu jak dziś, bo programy, które były bardzo schematyczne były też emitowane w niewielkich dawkach, więc siłą rzeczy więcej czasu...

Kaj | 2013-09-13

wzorcowa grafomania.