W poszukiwaniu smoka

Cykl: Kroniki Zaczarowanego Lasu (tom 2)
Wydawnictwo: ISA

Porwać smoka? Jakże odważne! Jakże głupie... Cimorena ? księżniczka, która nie lubi zachowywać się jak księżniczka ? powraca. Ale gdzie jest smoczyca Kazul? To właśnie Cimorena postanawia wyjaśnić. Na szczęście ? a może nie całkiem na szczęście ? zyskuje wsparcie: Mendanbar, niezbyt królewski Król Zaczarowanego Lasu, towarzyszy jej w misji poszukiwawczej. Zabierając ze sobą zepsuty latający dywan, ociekający magią miecz i kilka wiader mydlin z sokiem cytrynowym, wyruszają przez Zaczarowany Las, by zmierzyć się z porywaczami i ocalić Króla Smoków. ?Tę zabawną kontynuację cechuje to samo zwichrowane poczucie humoru... z dodatkiem odrobiny romansu. Po raz kolejny Wrede prezentuje opowieść, która zachwyci fanów fantasy.? ? Booklist ?Kolejny znakomity rozdział cudownej historii.? ? School Library Journal Wyróżniająca się Książka dla Dzieci (American Library Association) Najlepsza Książka dla Młodzieży (American Library Association) Najlepsza Książka dla Nastolatków (New York Public Library).

Obłędna, dalsze losy oryginalnej księżniczki - Cimoreny. W tym tomie wyrusza ona na wyprawę w nieznane, aby odnaleźć Król Smoków - Kazul - swoją pracodawczynię. Zaniepokojona długo nieobecnością smoczycy, wyrusza w daleką podroż, w głąb Zaczarowanego Lasu. Nawiązuje nowe przyjaźnie, a jak przystało na baśń, dobro zwycięża i magowie znów zostają rozpuszczeni za pomocą wody z mydlinami i odrobina soku z cytryny.
Ładnie napisana, dobrze się czyta, polecam młodym czytelnikom :d

Mary | 2015-04-28

Kolejna genialna część pióra Patrici C. Wrede. Gorąco polecam