Porwać smoka? Jakże odważne! Jakże głupie... Cimorena ? księżniczka, która nie lubi zachowywać się jak księżniczka ? powraca. Ale gdzie jest smoczyca Kazul? To właśnie Cimorena postanawia wyjaśnić. Na szczęście ? a może nie całkiem na szczęście ? zyskuje wsparcie: Mendanbar, niezbyt królewski Król Zaczarowanego Lasu, towarzyszy jej w misji poszukiwawczej. Zabierając ze sobą zepsuty latający dywan, ociekający magią miecz i kilka wiader mydlin z sokiem cytrynowym, wyruszają przez Zaczarowany Las, by zmierzyć się z porywaczami i ocalić Króla Smoków. ?Tę zabawną kontynuację cechuje to samo zwichrowane poczucie humoru... z dodatkiem odrobiny romansu. Po raz kolejny Wrede prezentuje opowieść, która zachwyci fanów fantasy.? ? Booklist ?Kolejny znakomity rozdział cudownej historii.? ? School Library Journal Wyróżniająca się Książka dla Dzieci (American Library Association) Najlepsza Książka dla Młodzieży (American Library Association) Najlepsza Książka dla Nastolatków (New York Public Library).

Izka | 2017-06-01
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 10 maja 2017

Super książka dla dzieci lubiących przygody, owiane tajemniczą magią. Mój 6-letni syn zachwycony.

Agnieszka | 2014-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2014

Obłędna, dalsze losy oryginalnej księżniczki - Cimoreny. W tym tomie wyrusza ona na wyprawę w nieznane, aby odnaleźć Król Smoków - Kazul - swoją pracodawczynię. Zaniepokojona długo nieobecnością smoczycy, wyrusza w daleką podroż, w głąb Zaczarowanego Lasu. Nawiązuje nowe przyjaźnie, a jak przystało na baśń, dobro zwycięża i magowie znów zostają rozpuszczeni za pomocą wody z mydlinami i odrobina soku z cytryny.
Ładnie napisana, dobrze się czyta, polecam młodym czytelnikom :d

Marry | 2015-04-28

Kolejna genialna część pióra Patrici C. Wrede. Gorąco polecam