Tupcio Chrupcio. Dbam o zęby

Cykl: Tupcio Chrupcio (tom 13)
Wydawnictwo: Wilga
dziecięce, tupcio,
Sabinka

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką, ale...... nie lubi mycia zębów i zdrowego jedzenia, za to uwielbia czekoladę. Co na to powie pan dentysta? Posłuchajcie!

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: Wydawnictwo

asiazistebnej | 2018-06-21

Tupcio Chrupcio to kolejna świetna lektura dla najmłodszych - śliczne ilustracje i mądre treści.
Dobry motywator do mycia ząbków przez dzieciaki ;)

Fifi | 2019-01-09
Przeczytana: 03 stycznia 2019

Ta kziążka była no nawetfajna i no tam Tupcio Chrupcio mył zęby i ale nie kciał chyba nie kciał myć zębów chyba mam krutkom pamienć.

Sabinka | 2011-03-30
Przeczytana: 29 marca 2011

Tupcio Chrupcio wraz z tatą odwiedza dentystę.

Choć na początku się troszkę boi, odważnie siada i pokazuje swoje zdrowe ząbki. Za dobre sprawowanie otrzymuje od pana dentysty książeczkę o tym jak prawidłowo czyści się ząbki. Tupcio jest bardzo zadowolony...

Dalsze przygody naszego ulubionego bohatera - Tupcia Chrupcia. Autorka za pomocą opowiadania zachęca dzieci do mycia ząbków, a także regularnych wizyt u dentysty.
Z książeczki dziecko dowie się, że mycie nie boli, a i wizyta nie jest taka straszna ....

Książeczkę oczywiście ozdabiają piękne ilustrację Marco Campanella. Dokładne, idealnie zgrane z opowiadaniem. Ilustrator widać , że zadbał nawet o najmniejszy szczegół.
Pani Eliza za to zadbała, by dzieci z przyjemnością sięgały po książeczki o Tupciu Chrupciu i czytały lub prosiły rodziców o przeczytanie.
Wydawnictwo wszystko elegancko wydało, piękna okładka, sztywna, ale nieco puchata dopełnia całości.
Polecam najmłodszym dzieciom i ich rodzicom, a także dzieciaczkom,...

tosia | 2019-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką, ale... nie lubi mycia zębów i zdrowego jedzenia, za to uwielbia czekoladę. Co na to dentysta?

Basia | 2013-04-19

Bajeczki dla dzieci o Tupciu Chrupciu zna chyba każdy rodzic swojego maluszka. Ja dowiedziałam się o istnieniu takiego stworzonka - bohatera od córki, która ciągle przychodziła ze żłobka do domu i prosiła "Mamka pzecytaj mi ksiązecke o Chupciu, Chupciu". Z czasem dowiedziałam się, że Tupcio Chrupcio nie jest wytworem mojej córki jakże bujnej wyobraźni, ale istnieje cała prześliczna seria książeczek z jego udziałem.

Sławetny Tupcio Chrupcio to mała myszka, która w każdej książeczce przeżywa daną przygodę i uczy się czegoś nowego. Autorka uczy malutkich odbiorców jak bez płaczu iść do przedszkola, jak dzielić się zabawkami z kolegami, jak kochać młodsze rodzeństwo i nie być o nie zazdrosnym, jak przyznać się do kłamstwa, błędu, jak umieć przepraszać, jak nie kaprysić, jak ładnie jeść, jak odnosić się grzecznie do rodziców, jak być posłusznym, jak dbać o higienę, jak myć porządnie zęby i się nie...

Visell | 2011-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2011

Tytułowy cytat to opinia mojej 10-letniej bratanicy o książeczce Elizy Piotrowskiej "Tupcio Chrupcio. Dbam o zęby". Naukę mycia zębów najmłodsza osoba w rodzinie ma już za sobą, ale z zaciekawieniem poczytała ze mną, jak uczy się tej umiejętności Tupcio.

Opisywane przeze mnie książki (recenzja "Tupcio Chrupcio. Mam rodzeństwo") o mysiej rodzinie Tupcia mają na okładce dopisek "Wychowanie przez czytanie". Uczą bawiąc. Poprzez doskonały dobór ilustracji do tekstu pokazują myszkę Tupcia w codziennych sytuacjach.

Tupcio Chrupcio nie lubi mycia zębów. Na kolację najchętniej jadłby czekoladowe batoniki. Nawet wizyta z Tatą u dentysty i prezent w postaci edukacyjnej książeczki nie zmieniają zwyczajów Tupcia. Dopiero problemy kolegi borsuka otwierają Tupciowi oczy. Czy zmieni coś w swoich codziennych czynnościach?

Ogromna zaletą książki są ilustracje. Miłe postacie zwierzątek, przedmioty codziennego użytku (np. szczoteczka do zębów) odpowiednio wyeksponowane do przesłania...

palalela | 2018-10-24
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 24 października 2018

Żeby nie te zęby, to by była du*a z gęby. Mycie zębów ważna rzecz, no i chroni przed jednym z najstraszliwszych bóli...

annan | 2015-01-26
Przeczytana: 22 stycznia 2015

Przeczytane z synem (lat trzy i pół) przed wizytą u dentysty. Książka nam nie pomogła i wizyta skończyła się tak jak wszystkie poprzednie, czyli wielkim rykiem :).

W skrócie: Tupcio Chrupcio idzie do dentysty i okazuje się że pan dentysta jest miły a wizyta wcale nie jest straszna. Później kolega Tupcia który u niego nocuje mówi mu że szkoda czasu na mycie zębów. Kolega przed spaniem napycha się jeszcze ciastkami, a rano boli go ząb. Na koniec dostajemy morał że zawsze po jedzeniu słodkiego trzeba myć zęby.

Ilustracje są wspaniałe (jak we wszystkich częściach o Tupciu). Jest to jedna z najlepszych książeczek o Tupciu Chrupciu jakie czytaliśmy, chociaż sama za Tupciem nie przepadam.

Dorota Lewandowicz | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Teraz czytam, lubię Tupcia Chrupcia. :)