Dzienniki 1918-1921 1933-1934 1935-1936

Tagebücher
83-7120-163-X
Mann, dziennik
offca

Tomasz Mann, który był znakomitym organizatorem i aranżerem swojej sławy, swojego powodzenia, swojego pozytywnego image u, w książce ukazał się bez maski, można wręcz powiedzieć, że się zdemaskował, odczarował siebie, ukazał się w całej swej psychofizycznej słabości, niekiedy nawet małości. Dał dokument burzliwej, ba, dramatycznej epoki oglądanej przez indywidualistę uświadamiającego sobie prawdę przede wszystkim...o sobie samym. O sobie samym w zderzeniu z rzeczywistością, w jakiej przyszło mu żyć.

źródło opisu: http://odia.pl/ksiazka/dzienniki-1918-1936/68176/

źródło okładki: http://www.antyksobieski.pl/p,pl,1142,mann-+dzienniki+komplet.html

ouLIPOgram | 2011-08-07

Ogromne rozczarowanie, "zjadłem kanapkę, wypiłem kawę, przeszedł X, pogadaliśmy, żona wyjechała do ciotki..." Jezus Maria, panie Mann, Nobel zobowiązuje. Nigdy nie napisałbym takiego Dziennika. Gombrowicz, Bobkowski czy Marai przy tym to jak rekiny przy śledziu.

masia | 2015-10-03
babomatriarchat | 2015-09-26