Drzewo przetrwania

Kiedy kobieta ufa Bogu, dzieją się cuda

Tłumaczenie: Krzysztof Pachocki
Wydawnictwo: Księgarnia św. Wojciecha
Beautiful things happen when a woman trusts God
kobieta, wiara
religia
kariga

Czy zdarza ci się wątpić w zdolność Boga do tego, by pochwycił cię, kiedy upadasz? Czy wstyd, strach i załamanie powstrzymują cię przed pełnym zaufaniem Bogu? Czy w duchu sądzisz, że twoje marzenia są nieziszczalne? Nie jesteś sama! To jest książka o zaufaniu. O tym, jak o nie walczymy i jak się go uczymy, jak ono nas przemienia. Poznając historię zmagań i triumfów Autorki, spotkasz się...

Czy wstyd, strach i załamanie powstrzymują cię przed pełnym zaufaniem Bogu?
Czy w duchu sądzisz, że twoje marzenia są nieziszczalne?
Nie jesteś sama!

To jest książka o zaufaniu. O tym, jak o nie walczymy i jak się go uczymy, jak ono nas przemienia. Poznając historię zmagań i triumfów Autorki, spotkasz się także, droga Czytelniczko, z dziesięcioma postaciami biblijnymi, które uległy przemianie – z Tabitą, królem Dawidem, św. Pawłem i innymi – i które uczą nas, że pomimo przytłaczających okoliczności, jedno pełne zaufania spotkanie z Chrystusem uruchamia łańcuch pięknych wydarzeń. Może ono ożywić nasze marzenia, wytyczyć życiowy cel i rozpalić nadzieję.

źródło opisu: http://www.ksw.com.pl/pl/shop/kiedy_kobieta_ufa_bogu.html

źródło okładki: http://www.ksw.com.pl/pl/shop/kiedy_kobieta_ufa_bogu.html

Małgorzata Zacharek | 2012-07-14
Przeczytana: sierpień 2011

Książka, która wskazuję wielką wartość kobiecości. Autorka na przykładzie własnej historii pokazuje jak można się podnieść z życiowego upadku dzięki wierze:)

Anna | 2013-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2013

Zaufanie do Boga to główny temat tej książki.
Zaufanie, które zmienia perspektywę przeżywania swojego życia i relacji z Bogiem.
Autorka zaprzyjaźniona z wieloma postaciami z Biblii przyprowadza je pod nasze okno i pokazuje historię Anny, Józefa, Abrahama, i wielu innych w których życiu zaufanie lub jego brak w pewnych momentach był istotny.
Szczególnie spodobało mi się kilka refleksji... zapraszam do lektury!

Febra | 2015-12-30
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Zaufanie komuś, zaufanie Bogu to trudna postawa. Człowiek chętnie zrobiłby sam, po swojemu, ku swojej chwale. W postawie zaufania jest przyzwolenie na prowadzenie, przyjęcie czyjeś propozycji, pokora. Autorka pokazuje kilka znanych postaci z Biblii - prorokinię Annę, Józefa, Abrahama, Samsona, Gedeona,wiele innych i zadaje pytania - dlaczego boisz się zaufać, dlaczego nie chcesz powierzyć swych marzeń, czy kiedykolwiek jest za późno by zacząć od początku, jak zaufać, gdy ma się wiele do stracenia... Pokazuje też losy tych którzy powiedzieli ufam a potem robili swoje, modyfikowali po swojemu lub dali się prowadzić - i co z tego wyszło. To książka, dla tych co chcą na swoje zorganizowane życie, życie "we własnych rękach" spojrzeć inaczej.

hadzia | 2017-09-01
Przeczytana: 2017 rok