Kraina pierwiastków. Wyprawa do królestwa układu okresowego

Tłumaczenie: Marek Jannasz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Science Masters". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CiS
The Periodic Kingdom. A Journey into the Land of the Chemical Elements
83-85458-56-5
yokopoko

Jak - rozpoczynając od Wielkiego Wybuchu - powstawały pierwiastki chemiczne, tworzące otaczający nas świat? Co je od siebie różni, co upodabnia? Czym jest układ okresowy i jak najłatwiej zrozumieć jego konstrukcję? W fascynującą wyprawę po królestwie układu okresowego zabiera nas PETER ATKINS, wykładowca uniwersytetu w Oksfordzie, autor licznych prac naukowych i współautor najpopularniejszego na świecie podręcznika chemii fizycznej.

źródło opisu: okładka

książek: 2045

Popieram opinię Marcina (poniżej), nawet bym to poszerzył, w szkole uczy się za wolno. Zdecydowanie można podawać więcej materiału naraz, sama lekcja Matmy (dla mnie mogła by trwa 4h godziny bez przerwy).

Więcej stawiania na zrozumienie, trzaskanie zadań, pomoc nauczyciela w zrozumieniu Matmy, Fizy i Chemii, największy nacisk i te 3 przedmioty, przerabianie masy doświadczeń, przełożenie tych przedmiotów na domowe i codzienne życie. Nie każdy musi kochać przedmioty ścisłe, ale nauczyć się wykorzystywać je właśnie w codziennym życiu.

Wyrobić sobie analityczny umysł, posługujący się logiką i umiejętnością szukania rozwiązania problemu. Nie wspominając już o tym że nadal brak nauki w szkołach (nauki pierwszej pomocy, elektroniki i informatyki z programowaniem, Sorobanu, Pływania, Gry w Szachy....).

Marcin Bień | 2015-08-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Nauka
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

Niektóre opisy mogły by być bardziej wyczerpujące. Np wiecej informacji o powłokach d i f. Poza tym rysunki też mogły by być lepsze. Wystarczyło dodać rysunek pokazujacy elektrony w powłokach i podpowlokach oraz oznaczyc odpowiednio. Ostatecznie jednak myślę że mbiej wiecej tak powinien wygladac wstep do chemii w szkole podstawowej

Artur | 2016-02-02
zglonowana nana | 2015-01-15