Muzyka sfer niebieskich

Wydawnictwo: W drodze
978-83-7033-697-4
sf, opowiadania
Karol

MUZYKA SFER NIEBIESKICH to zbiór świetnie skonstruowanych i przedstawionych opowiadań science-fiction. Doskonały warsztat, bardzo sprawnie prowadzona narracja, dobre dialogi, intrygująca akcja sprawiają, że teksty pochłania się chciwie i z dużym napięciem. Wprowadzają one czytelnika w świat tajemnic, które niezmiennie pociągają i prowokują ludzki umysł: potęga ludzkiej świadomości i woli, podszewka wszechświata, czyli niewidzialny wymiar rzeczywistości, piękno i groza otaczającego kosmosu, cienka granica śmierci i to, co poza nią.

źródło opisu: www.wdrodze.pl

źródło okładki: www.wdrodze.pl

Cerro | 2014-12-25
Przeczytana: 12 listopada 2014

To bardzo cienki zbiorek i można by uznać, że autor wybrał najlepsze teksty z najlepszych. Nic z tego, na osiem opowiadań tylko trzy mają ciekawe pomysły, a jedno uznać można za dobre. Język jest. I tyle. Nie razi, ale też nie fascynuje, trudno stwierdzić, żeby mi się spodobał. Zarówno on, jak i bardzo słaba konstrukcja bohaterów, stanowią tylko nośnik konceptów. Problem w tym, że idee autora nie są nawet w połowie tak intrygujące, by to mogło wystarczyć.

Ego_Sum | 2016-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2016