Wymyślony

Wydawnictwo: Goneta.net
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

"Wymyślony" to bunt autora wobec przedstawicieli władzy lub ludzi o bardzo małym rozumku, ale stojących wysoko w hierarchii naszej społeczności, którzy nagminnie naginają przepisy dla własnych potrzeb, którym wydaje się, że mają predyspozycje i władzę do wszechogarniającej kontroli nad człowiekiem. Działania takich osobowości wytwarzają w nas reakcję samoobrony w formie marzeń o jakimś supermenie, który zaraz spłynie z nieba i zniweluje piekącą nas jawną wobec nas niesprawiedliwość. Autor wykreował świat Rozalii, w którym w walce z szufladkowaniem ludzi jej nieprzeciętna inteligencja pozwoliła jej umysłowi wykreować obrońcę w postaci Wymyślonego. Na początku to tylko pomysł, ale nagle się ucieleśnia i wkracza w momencie, kiedy czuje, że jego twórczyni znajduje się w niebezpieczeństwie. Pan Tumski przemieszał rzeczywistość z bardzo możliwą wymyśloną przyszłością, a realność jego pomysłu aż zapiera dech w piersi.

źródło opisu: http://www.ksiegarniadudziak.pl

| 2011-03-29