Kuchnia indyjska. Tradycje, smaki, potrawy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podróże kulinarne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: New Media Concept
978-83-89840-65-3
karasuhebi

Kolekcja "Podróże kulinarne" to unikatowe połączenie praktycznej wiedzy kulinarnej z ciekawostkami pozwalającymi poznać i odczuć różnorodny klimat i tradycje kuchni każdego z 25 krajów świata. Oprócz najsłynniejszych, wartych polecenia przepisów wybranego kraju, w każdym tomie czytelnicy poznają także sekrety tworzenia typowych dla danej kuchni smakołyków, ich historie, obyczaje biesiadowania oraz najbardziej typowe potrawy i przyprawy.

Każdy tom zawiera pięć działów:
* palcem po mapie - o kulinarnych regionach i ich charakterystyce
* z historią w tle - o tradycji tworzenia potraw i typowych produktach
* na talerzu - o sposobach przyrządzania najpopularniejszych dań i napojów
* wokół stołu - o tradycjach biesiadowania, etykiecie i obyczajach kulinarnych
* przepisy - wybór najciekawszych przepisów z danej kuchni.

źródło opisu: okładka

spring | 2016-11-04