Kuchnia - Laboratorium Zdrowia i Urody

Wydawnictwo: Drzewo Laurowe

Kuchnia to niesamowite laboratorium zdrowia i urody, w którym można stworzyć pyszne dania, naturalne lekarstwa, kosmetyki, a przy okazji nakarmić nie tylko ciało, ale i ducha. Co zrobić, aby zachować równowagę organizmu, być zawsze w dobrej kondycji, nie martwić się o wagę, wyglądać pięknie i mieć tak silnego ducha, by stawić czoła każdej stresującej sytuacji? Odpowiedzi na te pytania...

Co zrobić, aby zachować równowagę organizmu, być zawsze w dobrej kondycji, nie martwić się o wagę, wyglądać pięknie i mieć tak silnego ducha, by stawić czoła każdej stresującej sytuacji? Odpowiedzi na te pytania przyniosą kolejne strony tego poradnika pt.: "Kuchnia - Laboratorium Zdrowia i Urody".

W poszukiwaniu eliksiru długowieczności ludzkość przemierzyła już wszystkie diety. Współczesność oferuje nam wiele kosmetyków i środków, upiększających. Jednak zapomniano, że w jednym i drugim przypadku najlepszymi środkami są prostota, świeże naturalne produkty i… pogoda ducha, która ma niebagatelny wpływ na to, co przygotujemy w naszej kuchni – laboratorium zdrowia i urody.

Bo właśnie kuchnia to niesamowite laboratorium zdrowia i urody, w którym można stworzyć pyszne dania, naturalne lekarstwa, kosmetyki, a przy okazji nakarmić nie tylko ciało, ale i ducha.

W książce min.: co odżywia nasze ciało, czyli składniki wpływające na stan zdrowia i urody; produkty zdrowej diety; tworzenie kuchennego laboratorium; śródziemnomorski sposób na młodość; odżywianie skóry, włosów i paznokci od wewnątrz; przepisy na domowe środki upiększające (maseczki i płyny do włosów, maseczki do twarzy, pielęgnacja rąk i stóp, kąpiele); kuracje oczyszczające oraz przepisy kulinarne na zdrowe posiłki.

Prawidłowo odżywiający się człowiek nie musi liczyć kalorii, ani stosować skomplikowanych diet. Żywność naturalna, niekonserwowana, nieprzetworzona, tzw. całościowa, czyli niepozbawiona cennych substancji w procesie oczyszczania i przetwarzania jest prostym sposobem, aby mieć zgrabną sylwetkę, ładną cerę, zdrowie i dobre samopoczucie.

źródło opisu: www.skryby.pl

źródło okładki: www.skryby.pl

Isadora | 2011-10-06
Na półkach: Poradniki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 października 2011

Sięgając po książkę pani Urszuli Lemańskiej byłam nastawiona dość sceptycznie. Zwykle szerokim łukiem omijam wszelkiego rodzaju poradniki, zaś do kuchni wchodzę tylko wtedy, kiedy muszę i równie szybko staram się z niej wyjść. Mimo to zależy mi na utrzymaniu dobrego stanu zdrowia, urody (ha!) oraz zadowalającej kondycji fizycznej i psychicznej, dlatego też pokonując uprzedzenia postanowiłam sprawdzić, co takiego autorka ma do zaoferowania czytelnikowi.
No i proszę! Poradniki nie gryzą! Poradniki wciągają! Nie wiem, jak to się stało, ale nim się spostrzegłam, cały pierwszy rozdział był już za mną. Nie mogłam wyjść ze zdumienia, że tak łatwo i bezboleśnie poszło! I muszę przyznać, że z wielkim zainteresowaniem i rosnącą satysfakcją połykałam kolejne strony.

Poradnik śmiało można nazwać nowoczesnym kompendium zdrowia i urody, wyjątkowo wszechstronną skarbnicą wiedzy, która na wiele różnych sposobów jest w stanie zapewnić doskonałe samopoczucie, kondycję i równowagę organizmu. Ważną...

Sabinka | 2011-09-29
Przeczytana: 29 września 2011

Na moją kuchnię spoglądam jak na pomieszczenie, w którym szykuję posiłki, gotuję, piekę, zmywam...Któż nie zna tych czynności? Przyznaję, spędzam w kuchni bardzo dużo czasu, lubię moją kuchnię, uwielbiam szykować potrawy dla mojej rodziny. Lubię eksperymentować i tworzyć różne potrawy. Czy zdrowe? W obecnych czasach ciężko zapanować nad prawidłowym żywieniem. Dlaczego? Z lenistwa? Oszczędności? Z niewiedzy? Nie wiem, wiem za to, że czasem korzystam z książek kucharskich, jednak w nich jest zbyt mało informacji na temat żywności i żywienia, głównie królują przepisy i zdjęcia gotowych potraw, które kuszą i zachęcają. A co z naszym zdrowiem? Zdrową żywnością? Nie tak dawno otrzymałam rewelacyjną książkę - "Kuchnia - Laboratorium Zdrowia i Urody" napisaną przez Urszulę Lemańską. Książce poświęciłam mnóstwo czasu, jej zwyczajnie nie da się przeczytać od deski do deski. To nie powieść, którą się pochłania, to poradnik, nim się delektuje, zapoznaje i dowiaduje się wielu interesujących i...

skryba | 2011-03-28
Przeczytana: 28 marca 2011

Super poradnik! Co zrobić, aby zachować równowagę organizmu, być zawsze w dobrej kondycji, nie martwić się o wagę, wyglądać pięknie i mieć tak silnego ducha, by stawić czoła każdej stresującej sytuacji? Odpowiedzi na te pytania przyniosą kolejne strony tej książki.

ganesza | 2014-01-31
Lillianna | 2013-12-31