Księga Prawa

Wydawnictwo: Lashtal Press
Liber Al vel Legis
okultyzm, crowley, magia, thelema
Floo

Opublikowany przez polską sekcję O.T.O. główny tekst magiczno-filozoficznego systemu zwanego thelemą. Crowley, który otrzymał objawienie tekstu Księgi Prawa w 1904 r. w Kairze pisał, iż „godzi ona kosmologiczne koncepcje, które przekraczają czas i przestrzeń z konwencjonalnymi i historycznymi punktami widzenia. Wpierw postuluje bezwarunkową Prawdę, lecz zaraz potem stwierdza, iż ‘magiczna formuła’, czyli system zasad, na której bazuje jej część praktyczna nie jest prawdą absolutną, lecz charakteryzuje ją relatywizm względem ziemskiego czasu objawienia. Wielką zaletą księgi jest to, iż nie rości sobie obłudnych praw do tego, iż rozwiąże wszystkie problemy ludzkości; po prostu wskazuje na jeden z etapów ewolucji.”

źródło opisu: http://www.lashtal-press.com/

źródło okładki: Lashtal Press, 2013