Oczy anioła

Angel eyes
83-89076-13-6
Lisa Reid
MalenkaK

Kiedy zagrażający życiu rak odebrał czternastoletniej Lisie Reid wzrok, nie poddała się, nie uwierzyła, że jej świat już na zawsze pozostanie ciemny. Dziesięć lat później nastąpił cud, który całkowicie zaskoczył świat medyczny i poruszył ludzi na całym świecie. Całując Ami, swojego psa-przewodnika, n..a dobranoc, Lisa uderzyła się w głowę. Niemożliwe stało się możliwe. Kiedy obudziła się następnego ranka, widziała. W "Oczach anioła" Lisa wraz z pisarką Sharon Course opowiada historię swojego życia. Zdumiewającą, wzruszającą, czasem szokującą. Od bolesnego dzieciństwa i trudnego życia niewidomej nastolatki przez gwałt, depresję oraz zaburzenia odżywiania ku szczęściu młodej, widzącej, zakochanej kobiety.

źródło opisu: http://nakanapie.pl/book/168757/oczy-anio%C5%82a.htm

źródło okładki: http://nakanapie.pl/book/168757/oczy-anio%C5%82a.htm

irlandia81 | 2014-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2014

bardzo fajnie napisana optymistyczna ksiażeczka. czyta się jednym tchem. opowieśc o tej kobiecie jest niezwykła. zazdroszczę jej ducha walki w walce z chorobą. fantastycznie ze znalazła miłość swojego życia i jest szczęśliwa. polecam tą pozycję

abc | 2012-01-05
Przeczytana: 2012 rok

Przyjemna książka napisana ku pokrzepieniu serc. Pełna nadziei i wiary, a przede wszystkim optymizmu. Pomimo osobistych dramatów, które dotknęły Autorkę, zachowuje ona pogodę ducha. Nie znajdziemy więc tutaj narzekania, użalania się nad sobą, skarżenia na swój los, pretensji do świata, potrzeby współczucia czy wręcz litości ludzi. Lisa mimo wszystko jest pogodną, czerpiącą garściami z życia, szczęśliwą kobietą. Jej radość życia wręcz bije z opowiadanej historii. Nie doszukujmy się jednak w relacjonowanych zdarzeniach jakiegoś oryginalnego stylu, wyszukanych porównań czy kwiecistego języka. Książka jest w końcu pisana przez amatorkę, która chce jedynie streścić nam historię swojego życia.

Guz mózgu, anoreksja, bulimia, gwałt, rak piersi, depresja, aborcja i koniec końców utrata wzroku. Trudno wręcz uwierzyć, że tyle nieszczęść przydarzyło się jednej osobie. Lisa stawiła wszystkim przeciwnościom czoło i jest przykładem człowieka, którego heroiczna walka przyniosła owoce- miłość,...

MalenkaK | 2011-03-31
Przeczytana: 29 marca 2011

Bardzo piękna książka, która opowiada o silne w walce z chorobą.Dzięki tej książce większość problemów w naszym życiu wydaje się być błahe w porównaniu do tego co w życiu przeszła Lisa.

monicamoniaa | 2014-02-09
Przeczytana: 11 listopada 2012

Książka opisuje niesamowity przypadek medyczny jaki doświadczyła autorka. Polecam, bardzo przyjemnie się czyta, a przy tym porusza.

nietoperzyca | 2016-09-27
Przeczytana: 06 lipca 2011