O władzy i bezsilności

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Krzysiek W

Głównym motywem książki Staniszkis jest pojęcie władzy. Do jej opisania autorka używa języka filozofii, socjologii i politologii sięgając nie tylko do tradycji europejskiego myślenia o władzy i polityce, ale też i do tradycji japońskiej i chińskiej. Autorka z pasją analizuje skutki globalizacji oraz zjawisko osłabienia struktur państwa. Próbuje przewidzieć ich następstwa w ramach systemu postpolitycznego.

źródło opisu: www.poczytaj.pl

źródło okładki: www.poczytaj.pl

Ola | 2012-06-19
Na półkach: Przeczytane, Studia, 2012 Rok
Przeczytana: 19 czerwca 2012

Dla mnie dość ciężka w odbiorze i nudnawa. Po prostu nie są to tmeaty mnie interesujace i gdyby nie to, że musiałam ją przeczytać na studiato lekturę tej książki skończyłabym na drugiej stronie. Styl autorki nie jest zły, ale treść po prostu nie do końca do mnie przemówiła.

walt | 2016-05-27

Tezy stawiane przez autorkę są interesujące i w dużej mierze aktualne. Szkopuł w tym, że męczył mnie jej zawiły, przesadnie wybujały styl.

eli | 2011-08-29

Uwielbiam Jej pióro i styl - to juz napisałąm gdzies tutaj i przeczytam wszystkie dostepne Jej ksiązki - to pewne.

Beata | 2014-11-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papierowe