Okładka książki Eseje. Opowiadania. Bajki. Poematy prozą

Eseje. Opowiadania. Bajki. Poematy prozą

Autor:
wydawnictwo
Państwowy Instytut Wydawniczy
oscar wilde, eseje, bajki, opowiadania,
typ
papier
8,5 (24 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Wybór polskich przekładów najbardziej znanych opowiadań, esejów i poematów Oscara Wilde'a. Eseje: Krytyk jako artysta, Portret pana W.H. Opowiadania: Zbrodnia lorda Artura Saville'a, Upiór z Canterville, Wzór milionera, Sfinks bez tajemnic. Bajki: Szczęśliwy książę, Słowik i róża, Prawdziwy przyjaciel, nadzwyczajna rakieta, Urodziny infantki, Rybak i jego dusza, Młody król, Gwiazduś, Olbrzym-S...

Eseje: Krytyk jako artysta, Portret pana W.H.
Bajki: Szczęśliwy książę, Słowik i róża, Prawdziwy przyjaciel, nadzwyczajna rakieta, Urodziny infantki, Rybak i jego dusza, Młody król, Gwiazduś, Olbrzym-Samolub.
Poematy prozą: Artysta, Ten, który czynił dobrze, Mistrz, Dom Sądu, Nauczyciel mądrości.

Gdzie kupić?
Sklep