Sztuka japońska w zbiorach polskich

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Skarby sztuki w Polsce". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
Japonia, sztuka, muzeum,
albumy

Bogato ilustrowany katalog najważniejszych dzieł sztuki (malarstwa, drzeworytów, rzeźby, wyrobów z laki, tkanin, ceramiki) znajdujących się w muzeach polskich, poprzedzony rysem historycznym i krótkim wprowadzeniem.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariatnws.pl

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-27

Zofia Alberowa to jedna z niewielu polskich badaczek zajmujących się sztuką Japonii i pozostaje w tej dziadzinie niekwestionowanym autorytetem. Jej wstęp do albumu w sposób przystępny, prosty i jasny wprowadza w historię sztuki Japonii, pomagając zrozumieć i umiejscowić w czasie powstanie dzieł, znajdujących się obecnie w polskich muzeach. Do tego piękny wybór ilustracji, prezentujących same dzieła. Rarytas.

nina19 | 2016-02-19
Meowth | 2016-01-17