scorpius

Egzotyczne zwierzęta w środku Warszawy, karteczki z tajemniczymi cyframi i znikająca jaszczurka z filofuna! "Dzika" to kryminalna opowieść dla młodzieży, której głównymi bohaterami są gimnazjaliści - Rafał i Alicja. Ich drogi krzyżują się z drogami międzynarodowego gangu, a wszystko za sprawą pewnego Śpiocha. Kim jest śpioch? "Dzika" to także opowieść o tolerancji, a także o przyjaźni i...

"Dzika" to także opowieść o tolerancji, a także o przyjaźni i pierwszej miłości.
Czy jestem tolerancyjny? Czy naprawdę kocham zwierzęta? Te dwa pytania zada sobie z pewnością każdy nastoletni czytelnik "Dzikiej". Bo "Dzika" to nie tylko przezwisko czarnoskórej Alicji. W powieści dzika jest także przyroda, która już od dawna na całym świecie jest zagrożona.

źródło opisu: www.merlin.pl

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/dzika/

„Dzika” Małgorzaty Karoliny Piekarskiej to kontynuacja jej poprzedniej powieści – „Tropiciele”. Jej fragmenty można było przeczytać w czasopiśmie dla młodzieży „Victorze Gimnazjaliście” w sezonie 2005/2006. Jednak, podobnie jak to było w przypadku poprzednich powieści, w czasopiśmie pojawiła się tylko okrojona jej część. Aby poznać pełną wersję opowieści ponownie musiałam sięgnąć po wersję książkową, wydaną nakładem wydawnictwa „Nowy świat”.
W „Dzikiej” zmienia się główny bohater powieści – zostaje nim najlepszy przyjaciel Jakuba Steca, Rafał Subocz. Kuba schodzi do kategorii bohatera drugoplanowego.
Akcja książki zaczyna się w wakacje, dzień przed wyjazdem Rafała na obóz harcerski. W czasie robienia zakupów w osiedlowym supermarkecie spotyka dziewczynę o ciemnej barwie skóry oraz kolegę, Adasia, który przedstawia ją chłopcu jako… „dziką”. Będący na wyjeździe chłopiec myśli o tajemniczej dziewczynie, nawet próbuje o nią podpytać rodziców, którzy przyjechali do niego w odwiedziny....

Ciekawa książka młodzieżowa i dla młodzieży, opowiada o przyjaźni, tolerancji, miłości. Dzika to czarnoskóra piętnastolatka o imieniu Alicja. Jest obiektem śmiechu rówieśników z podwórka. W jej obronie staje Rafał Subocz. Od tej pory rodzi się między nimi przyjaźń, a z czasem coś więcej... Przypadkowo razem z przyjaciółmi odkrywają gang przemytników gadów! Dziewczyna znajduje na działkach żółwia stepowego, którego przygarnia do siebie. Przemytnicy próbują jej go odebrać. Zaczyna się zakręcona przygoda, której Rafał i Ala o mało nie przypłacili życiem...

Iga | 2011-05-30
Na półkach: Przeczytane, -2008
Przeczytana: 2008 rok

Czytałam tę książkę już dawno temu, ale nadal ją bardzo dobrze pamiętam. Bardzo mi się podobała.

Alexxx | 2013-02-17
Przeczytana: 2012 rok

Fajna, trzymająca w napięciu książka ,która bardzo wciąga. Serdecznie ją polecam.

Karolka | 2011-10-04

Kiedy zobaczyłam okładkę,od razu pomyślałam: "To nie dla mnie". Po pewnym czasie jednak przeczytałam bardzo pozytywną opinię na temat tej książki i postanowiłam dać jej jeszcze jedną szansę. I... nie zawiodłam się! Wspaniały humor, świetni bohaterowie, zapierająca dech akcja! Książka uwiodła mnie, pokochałam i Rafała, Tasiemca, Kubę, Młodego i oczywiście Alicję, czyli Dziką. Myślę, że gdyby nie ta felerna okładka, powieść miałaby więcej fanów...

Gorąco polecam!

Niezapominajka | 2013-06-28

"Dzika" jest powieścią kryminalną dla nastolatków. Alicja (czarnoskóra dziewczyna- nazywana Dziką) przeprowadza się do innego miasta, zmienia szkołę. Tam poznaje Rafała i jego paczkę. To oni znajdują tajemnicze zwierzęta i odgadują kody. Książka, tak właściwie rozrywkowa na każdą porę dnia i nocy, uczy tolerancji. Polecam wszystkim, którzy lubią czytanie do północy, bo "jeszcze tylko rozdział i kończę" nigdy nie stanie na rozdziale :).

Jungra | 2011-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2011

"Dzika" jest kryminalną opowieścią dla młodzieży.
Bohaterami książki są gimnazjaliści,których pasjonuje harcerstwo .Głównymi bohaterami są Rafał i Alicja,która jest czarnoskórą dziewczyną.Książka opowiada nie tylko o zagadce ,którą rozwiązuje grupa młodzieży ale również o tolerancji .

Mi sie podobała ta książka. Nie czytałam "kryminałów" :)
Ksiażka mimo ,że w niej ciągle jest o tej samej zagadce wciąga :)
Poilecam

zabka122 | 2012-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2012

Genialna książka. Jest to kontynuacja książki pt. "Tropiciele". Tropicieli nie czytałam, ale Dziką tak i twierdzę, że jej autorka pisze CZADowe książki. Czytałam książkę pt. "Klasa pani Czajki" i dlatego sięgnełam po Dziką. Bardzo podoba mi się, że Rafał nie jest rasistą. Jest to książka o Śpiochu (nie bez powodu z dużej litery), harcerstwie, pierwszej miłóści, przyjaźni... i nawet można nazwać to kryminałem (chociaż bardziej książką detektywistyczną :P) dla młodzieży!

weronika | 2012-01-18
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione
Przeczytana: 23 grudnia 2011

Po tej książce nie na widzę, gdy ktoś się czepia osoby bo ma inny kolor skóry!!!

Julka | 2016-09-06
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane