Dziewczyna Ameryki

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Dziewczyna Ameryki (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
All - American Girl
dziewczyna, prezydent, ameryka
Jane

Czy życie może się zmienić w jednej sekundzie? Powiedzmy miedzy kupieniem ciastka a płyty CD? Właśnie tak dzieje się z Samanthą Madison. Właśnie taka jedna sekunda wystarcza, żeby uratować życie prezydenta Stanów Zjednoczonych. I zostać bohaterka narodową. I wpaść w oko Pierwszemu Synowi...

MarCyśka | 2011-12-14
Przeczytana: 18 grudnia 2011

Świetne ;)

ardnaskela | 2016-12-04

Uwielbiałam Pamiętnik Księżniczki ale Dziewczyna z Ameryki jakoś nie przypadła mi do gustu. Czułam, że była napisana trochę na siłę. Raczej nie polecam.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka opowiada o dziewczynie która jest buntowniczą artystką, skrywa namiętną miłość do chłopaka swojej starszej siostry Lucy - Jacka. Gdy wszystko zaczyna się walić (rodzice każą jej chodzić na lekcje do okropnej Susan Boone), Samantha czuje że nie zniesie Susan i jej gadającego kruka Joe'go, zrywa się z lekcji i... ratuje życie Prezydenta Stanów Zjednoczonych (jak i łamie sobie nadgarstek).
Gdy Prezydent zaprasza Sam do odkrywa lekkie frisson jak to określiła jej siostra Rebeca.
Powieść Meg Cabot to ciepła, przyjemna, miła książka poprawiacz humoru, wspaniałe spędziłam chwile przy książce.
Meg Cabot lubię styl pisania ma lekki, przyjemny wciąga na maksa połknęłam szybko książkę naprawdę rewelacja!!!
Jest fajną odskocznią od szarej rzeczywistości, fajnie się czyta!!!

Kasia1101998 | 2016-02-16

Lekka, przyjemna i dobrze napisana. Jest miłą odskocznią. Polecam... dawno się tak nie śmiałam :)

Dagmara | 2015-08-16
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Chiara | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Książka typowo dla nastolatek;) Lekka pozycja z ciekawą historią Sam:) Polecam jako niewymagającą rozrywkę:)

Pani_Kultura | 2011-09-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 11 września 2011

"Dziewczyna Ameryki" to książka typowo dla nastolatek. Lekka i przyjemna. Szczerze powiedziawszy po kilku stronach chciałam ją przerwać i skończyć. Może się za nią jeszcze kiedyś, ale nie. Zawzięłam się i przyznam się, że dobrze zrobiłam bo książka mi się podobała. Polecam tym, którzy chcą ją przeczytać, ale nie są do końca przekonani. A teraz zabieram się za czytanie drugiej części.

UczulonaNaCzekoladę | 2011-12-03
Przeczytana: 27 listopada 2011

"Jak uratować prezydenta - część pierwsza"

Czy jest na tym świecie nastolatka, która nie słyszałaby o Meg Cabot? Chyba nie. Tej pisarki nie muszę przedstawiać. Autorka wielu znanych i lubianych na całym świecie serii młodzieżowych takich jak "Pamiętnik Księżniczki", "1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń", czy też "Pośredniczka". Obecnie pracuje nad kontynuacją "Porzuconych" - jej nowej powieści dla nastolatek łączącej wątek miłosny z mitologią grecką.

Meg Cabot nie jest moją ulubioną pisarką, jednak książka "Dziewczyna Ameryki" w jakiś sposób mnie skusiła. Zrobiła to chyba przede wszystkim przez niewielką ilość stron, gdyż książkę przeczytałam w zaledwie kilka godzin. Myślę, że było to jedno z najlepiej zmarnowanych popołudni mojego życia.

Samantha Madison to jedna z tych "środkowych" dzieci. To na nią rodzice i nauczyciele zwracają najmniejszą uwagę, jej poświęcają najmniej czasu i na nią najmniej wydają. Bo po co kupować nowe ubrania, skoro może nosić te po siostrze? Ale jak taka...

Katrin | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Skończyłam ją dziś rano, a wypożyczyłam wczoraj. Wciągnęła mnie bardzo. Sam jest dowodem na to, że nawet najzwyklejszego człowieka może spotkac coś co wywróci jego świat do góry nogami. Dowodzi, że naprawdę istnieje frisson. Ukazuje jak łatwo można pomylić miłość z fascynacją oraz nienawidzić siostry, która za złe potraktowanie cie zerwie z chłopakiem, którego kocha.
Książka bardzo mi się podobała. Z całą pewnością znajdzie się na mojej liście ulubionych.
Polecam :)

Blanka92 | 2014-08-29
Przeczytana: 2007 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kiedy byłam nastolatką była to jedna z moich ulubionych książek. Być może dlatego, że sama nosiłam glany i słuchałam alternatywnej muzyki, a może dlatego, że wtedy też zakochałam się po uszy?

W każdym razie książka warta jest przeczytania. Historia jakich wiele w amerykańskiej kulturze: zwykła dziewczyna + przystojny, inteligentny chłopak z ,,wyższej ligi"= Wielka Nieskończona Miłość. Oczywiście od przypadkowego spotkania na ulicy do planowania wspólnej przyszłości mija trochę czasu, a losy bohaterów usiane są przeróżnymi perypetiami. Śledzenie tej opowieści jest prawdziwą przyjemnością. Polecam!