Miecz Syreny T 2

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
83-06-00300-4
Warszawa, wojna, okupacja
Balbina64

Bohaterem tej powieści jest każdy, kto stoczył trudną, heroiczną walkę w obronie Warszawy, skazanej przez najeźdźcę na wymazanie z mapy Europy, każdy kto ratował jej ludzi, zabytki, dobra kultury,kto cierpiał, krwawił, stracił najbliższych i rodzinny dom, kto był wygnany z tej dwudziestowiecznej Kartaginy, ale do niej powrócił, by odbudować stolicę i stwierdzić, że nigdy miecz Syreny nie wypadł z jej ręki.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.exlibris.chamera.eu