Zapach rumianku

Wydawnictwo: Akapit Press

Inne wydania

Opowieść o 40-letnich przyjaciółkach Klarze i Zuzannie, które spotykają się po latach w czasie wakacji. Na wieś, do domu Klary przyjeżdża także nastoletnia córka Zuzanny Kasia, która wpada w oko synowi miejscowego weterynarza Rafałowi. Autorka w refleksyjny, ale nie pozbawiony humoru sposób analizuje drogi, jakie wybieramy układając sobie życie, wpływ decyzji, które podejmujemy na kolejne zdarzenia, konsekwencje wszystkich naszych czynów i wyborów.

klaudiabla2 | 2011-04-17
Przeczytana: 31 marca 2011

Książki tej autorki nie są zwykłymi młodzieżówkami, nad nimi trzeba się trochę zastanowić. Obserwujemy tu miłość Kasi i Rafała najpierw w punktu widzenia matki dziewczyny-Zuzanny, później samego chłopaka. Stykamy się z problemami jak wybór drogi w życiu, aby być szczęśliwym. No bo dla innych liczy się sława, pieniądze. Ale czy to daje im szczęście? Innym wystarcza( jak w książce) ubogie gospodarstwo na wsi i to, że można cieszyć się każdym nadchodzącym dniem. Ja w przyszłym życiu chciałabym to jakoś wypośrodkować. Pieniądze- oczywiście potrzebne, ale nie jakieś bogactwo, sława- niekoniecznie, a domek? Jestem ze wsi i nigdy nie chcę się przeprowadzać. Denerwują mnie tylko osoby, którzy takich jak ja uważają za gorszych. Czy u was też tak jest? Dobrze, że ja się z czymś takim nie zetknęłam osobiście. Ale odbiegłam od tematu. Przepraszam. A więc książka o wyborze własnej drogi i poszukiwaniu szczęścia. Język prosty- szybko mi się czytało. Bohaterowie? Polubiłam wszystkich z wyjątkiem...

Magdalena | 2013-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Uważam, że to ciekawa książka. Jest w niej dużo momentów, w których można na prawdę serdecznie się pośmiać.

hiliko | 2011-10-30
Przeczytana: 29 października 2011

Krystyna Siesicka to autorka wielu książek dla młodzieży, głównie skierowanych ku dziewczętom. Bardzo lubię styl pisania tej pani, a do jej utworów mam wielki sentyment - zaczytywałam się w nich kilka lat temu, chociaż do tej pory na półce mam kilka jeszcze nieprzeczytanych powieści jej autorstwa.
,,Zapach rumianku" mówi o dwóch czterdziestoletnich kobietach, Klarze i Zuzannie, które przyjaźniły się całe dzieciństwo. Teraz spotykają się po latach w czasie wakacji. Zuza przyjechała na wieś, do domu przyjaciółki. Razem z nią przybyła jej szesnastoletnia córka Kasia, która wpadła w oko synowi weterynarza - rudowłosemu Rafałowi.
Wczoraj, porą późną, bo około pierwszej w nocy, miałam ochotę na coś lekkiego, odprężającego, a przy tym o niewielkich gabarytach - ot, żeby przeczytać na raz. Rozejrzałam się po półkach, zerknęłam do szafy, w której trzymam okołu dwustu książek (nie mam już miejsca na regałach). Pomyślałam o którejś z powieści Krystyny Siesickiej i sięgnęłam po pierwszą...

isabelle142 | 2017-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2017

Uwielbiam Siesicką (jeszcze nigdy o tym nie pisałam, nieprawdaż? :P), ale ta pozycja jakoś mi nie podeszła. Fragment cytowany na okładce (swoją drogą mój ulubiony z całej książki) zapowiadał lekturę lekką i zabawną, tymczasem całość miała dość melancholijny wydźwięk... Ponadto nie polubiłam Zuzanny. Być może "Zapach..." po prostu nie trafił na swój moment... Tak czy inaczej, w gronie moich ulubionych pozycji na pewno się nie znajdzie. Nie mówię, że jest to zła książka, po prostu spodziewałam się po niej czegoś zupełnie innego.

Katarzyna Paluch | 2015-06-02

Banalna - niebanalna historia, świetnie skonstruowani bohaterowie. Opowieść o miłości zwyczajnej i dlatego pięknej, o życiu niemagicznym a przez to cudownym. To moja pierwsza pozycja od pani Siesickiej - dzięki niej zakochałam się w całej reszcie.

Grażyna | 2014-12-28
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

BoOkObsession | 2014-08-19

Książkę czytałam dawno jak byłam jeszcze młodsza, wtedy nie rozumiałam wszystkiego co w tej książce. Pamiętam ją jednak bardzo dobrze szczególnie niektóre "sceny", które sobie wyobraziłam, jestem pewna że te obrazy zostaną ze mną do końca życia. :D

Kariata | 2014-08-18

Jak dla mnie jest to książka rewelacyjna, bo jedyna, która zdołała mnie przekonać do tego, że obyczajówka może wciągnąć w równym stopniu co fantastyka lub kryminał.

Jarosław Czub | 2016-08-04
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Szukając własnej drogi można się w życiu zagubić. Ważne, by odnajdując siebie odzyskać swoje szczęście, czyniąc po drodze możliwie mało krzywd. Każdy nasz ma znaczenie i wpływ nie tylko jednostkowy. Niedawno wróciłem do innej książki tej autorki, spodobała się więc spróbowałem czegoś, czego nie znałem do tej pory. Nadal jest bardzo dobrze. Wszędzie czytam, że książki Siesickiej kierowane są do młodzieży. To znaczy, że ciągle młody jestem :)

Marzena P | 2013-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2013

No... bardzo lubię styl pisania Krystyny Siesickiej. Ale ta książka mi się mało podobała. Akcja toczy się zbyt powoli, nic się nie dzieje... Chociaż historia niebanalna, mimo, że opisuje prawdziwe życie. Dlatego oceniam na 5. Z jednej strony odjemałam gwiazdki za akcję, ale dodalam za historię i przesłanie.