Niech pan tego nie tłumaczy

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych
83-202-0601-4
Jula

Jest to książka o pożytku, potrzebie i konieczności poznawania języków obcych. Autor swoje edukacyjne zamiary przeprowadza w sposób dyskretny, operując faktem, opisem, anegdotą. Przy okazji pobytu w obcym państwie autor powie coś o panujących tam obyczajach, stylu życia, pejzażu, potrawach. Mamy też w książce uwagi o cechach narodowych cudzoziemców, z którymi Janiszewski miał do czynienia, co z kolei daje możność snucia porównań, jacy jesteśmy my, Polacy.

źródło opisu: książka

źródło okładki: Internet