Wyzwanie czytelnicze LC

Śpiew kameleona

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka CZASU KULTURY". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Obserwator
83-87235-27-X
Izrael, polskie korzenie
Julka

Ze słów autorki: "Tomik zawiera tytułowy "Śpiew kameleona" i "Białe wielbłądy". Bohaterka "Białych wielbłądów", Nira, urodziła się już w Izraelu, wyrastała w domu, w którym panowała "polska atmosfera", co miało na nią oczywiście wpływ. Bohater "Śpiewu kameleona", Michał, to już Izraelczyk, dla którego polskie pochodzenie jest "rodzinną historią". Ten młody człowiek traktuje życie dość lekko, z...

Ze słów autorki:
"Tomik zawiera tytułowy "Śpiew kameleona" i "Białe wielbłądy". Bohaterka "Białych wielbłądów", Nira, urodziła się już w Izraelu, wyrastała w domu, w którym panowała "polska atmosfera", co miało na nią oczywiście wpływ. Bohater "Śpiewu kameleona", Michał, to już Izraelczyk, dla którego polskie pochodzenie jest "rodzinną historią". Ten młody człowiek traktuje życie dość lekko, z pozoru przynajmniej, co jest może obroną przed problemami związanymi przed skomplikowaną sytuacją kraju, nieustającą służbą wojskową itp. Zabawia się więc w detektywa, spotyka z dziewczynami, nie myśląc jednak o poważnym zwiążku. Lecz nagle musi wydorośleć i wziąć na siebie odpowiedzialność za rodzinę."

źródło opisu: książka

źródło okładki: zdjęcie własne