Cała prawda o Smoleńsku

Wydawnictwo: Fakt
978-83-7558-933-7
albumy
malineczka74

Książka zawiera nieznane fakty, nigdy niepublikowane zdjęcia, wzruszające historie pasażerów tupolewa i ich rodzin oraz rysunki i schematy, obrazujące, jak doszło do katastrofy. Autorzy, na podstawie wszystkich dostępnych dokumentów i relacji, ze szczegółami opisują, co działo się przed katastrofą i tuż po niej. - Z powodzi sprzecznych i często nieprawdziwych informacji, jakie od prawie roku...

- Z powodzi sprzecznych i często nieprawdziwych informacji, jakie od prawie roku docierają do nas na temat tragedii smoleńskiej, wyłuskaliśmy same fakty i uporządkowaliśmy całą dostępną wiedzę o tym wstrząsającym wydarzeniu. Na podstawie rozmów, które przeprowadziliśmy, i relacji świadków odtworzyliśmy, co działo się na miejscu katastrofy. Zrekonstruowaliśmy też dramatyczne chwile, gdy informacja o tragedii dotarła do Polski i do rodzin ofiar - mówi współautor książki Piotr Bugajski, zastępca redaktora naczelnego FAKTU.

Książka opowiada także o trudnych momentach, gdy rodziny ofiar identyfikowały w Moskwie swoich bliskich. Obszernie opisuje również okoliczności, w jakich zapadła decyzja o pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Dodatkowym atutem publikacji są fotografie, które zajmują niemal połowę jej objętości.

"Wiele z nich jest publikowanych po raz pierwszy. Pokazują opłakany stan lotniska w Smoleńsku, zniszczenia i rozmiary katastrofy, a także wstrząsające chwile wywożenia ofiar z miejsca tragedii, w tym trumny z prezydentem Kaczyńskim", opowiada autor projektu graficznego książki i dyrektor artystyczny FAKTU Piotr Grzybowski.

źródło opisu: www.media2.pl

źródło okładki: www.ksiazka.net.pl