Dwór polski w starej fotografii

Seria: BOSZ Stara fotografia
Wydawnictwo: Bosz
dwór polski, fotografie
albumy
offca

Album „Dwór polski w starej fotografii” powstał we współpracy z Archiwami Państwowymi. Przybliża historię polskich siedzib ziemiańskich z obszaru Wołynia, Podola, Ukrainy, Litwy, dawnego Królestwa Polskiego i leżącej poza nim części Małopolski oraz Wielkopolski. Większość prezentowanych fotografii pochodzi z okresu międzywojennego oraz sprzed pierwszej wojny światowej. Autorem wstępu jest wybitny historyk sztuki, prof. Jan K. Ostrowski, a opisów poszczególnych dworów dokonała Zofia Lewicka-Depta.
Dwór polski to symbol dawnej tradycji, kultury i obyczaju. Niestety, niewiele już takich siedzib pozostało. Tym cenniejsze są zatem archiwalne zdjęcia, na których utrwalono część naszej historycznej spuścizny.

źródło opisu: http://www.bosz.com.pl/index.php?s=karta&id=75

źródło okładki: http://www.bosz.com.pl/index.php?s=karta&id=75