Estonia. Przewodnik turystyczny National Geographic

Tłumaczenie: Jacek Sikora
Wydawnictwo: G+J
Estonia: The Bradt Guide
Agata

Estonia ma do zaoferowania wszystko - od niezwykle dynamicznych klubów nocnych po sielskie zacisza. Poza fascynującym Tallinem, clubbingową stolicą Bałtyku, na turystów czeka Tartu, miasto uniwersyteckie charakterem zbliżone do Oksfordu, raj dla wczasowiczów w Parnawie, Ostepaa - stolica sportów zimowych, dziewicze wyspy i długie, dzikie plaże, uzdrowiska, zamki krzyżackie, malownicze rezerwaty przyrody i bezcenne znaleziska archeologiczne. W naszym przewodniku znajdziecie wiele praktycznych informacji, przydatnych wskazówek i podstawowe zwroty w języku estońskim. Poznacie Estonię również przez pryzmat jej historii i kultury. Odkryjecie krainę wysp, jezior, lasów i bagien, skosztujecie słodkiego likieru "Vana Tallin"i klasycznych estońskich dań, skorzystacie z dobrodziejstw tradycyjnej sauny, poznacie piękno Parku Narodowego Lahemaa i urokliwe kafejki tallińskiej starówki. To wszystko zilustrowane 20 mapami i około 50 pięknymi fotografiami.

źródło opisu: G+J

źródło okładki: księgarnia Gandalf