Modlitwa. Ateista i wierzący przed Bogiem

83-7224-947-4
modlitwa wiara religia
religia
Mateusz

Gianfranco Ravasi, jeden z najbardziej znanych i cenionych włoskich biblistów, a przy tym świetny znawca kultury światowej, zwłaszcza poezji, przytacza autentyczne modlitwy także ludzi niewierzących. Sięga do modlitwy wszystkich znanych nam dziś kultur oraz religii: od starożytnych pogańskich po wielkie religie współczesne, kładąc nacisk na modlitwę w Biblii. Przytacza modlitwy kilkudziesięciu poetów różnych krajów. Tworzy rodzaj ciekawej, komentowanej antologii modlitwy, podzielonej na działy. Ukazuje różne oblicza modlitwy. Mówi m. in. o tzw. modlitwie “zimnej”, traktującej Pana Boga z poczuciem dystansu oraz “gorącej”, gdzie dochodzi do głosu intensywna, bezpośrednia, osobista relacja z Bogiem, często naznaczona złością człowieka i buntem.

Ravasi sięga przy tym do różnych dyscyplin: teologii, psychologii, antropologii, literatury, wykazując, że modlitwa jest nieodwołalnie związana z losem człowieka.

źródło opisu: http://ksiegarnia.jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=826

źródło okładki: http://ksiegarnia.jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=826

kasandra_85 | 2011-09-03
Przeczytana: sierpień 2011