Habitat

Wydawnictwo: Ha!art
83-89911-23-X
poezja
black_hole

Książka składa się z dwóch części: pierwszej i drugiej. Jest zatem część "at" oraz bliźniaczy "habit". Chronologicznie ukazała się jako trzecia w dorobku autora, natomiast powstawała pomiędzy "Gatunkami" oraz "Lidą". Na Konkurs Tyskiej Zimy Poetyckiej autor posłał dwa maszynopisy. Był to "Habitat" w wersji roboczej oraz "Lida" w wersji skończonej. Oba maszynopisy dostały się do finału, a zdarzenie natychmiast odnotowano w kronikach. Jurorzy w składzie: Bogusław Kierc, Bronisław Maj oraz Maciej Melecki musieli jednak przedstawić werdykt, który w tym wypadku wiązał się jednak z tym samym nazwiskiem. Wybór padł na "Lidę". "Habitat" zaś dzięki temu mógł ewoluować i zmieniać znaczenia.

źródło opisu: http://www.robertkrol.art.pl

źródło okładki: http://www.robertkrol.art.pl