Wezwani do miłości. Wprowadzenie do teologii ciała Jana Pawła II

Tłumaczenie: Michał Romanek
Wydawnictwo: Centrum Myśli Jana Pawła II
Called to love. Approaching John Paul II's Theology of the body.
978-83-60853-53-5
Jan Paweł II, miłość, teologia
religia
Ag2S

To kolejny tom cieszącej się dużym zainteresowaniem czytelników serii Teologia ciała, w której dotychczas ukazały się następujące pozycje: M. Healy, Mężczyźni i kobiety są z raju M.M. Schumacher (red.), Kobiety w Chrystusie. W strone nowego feminizmu Ch. West, Teologia ciała dla początkujących Boskie znaczenie ludzkiej seksualności to zasadnicza treść katechez Jana Pawła II określanych jako teologia ciała. Pochylając się nad nimi, autorzy książki - Carl Anderson (Najwyższy Rycerz Zakonu Rycerzy Kolumba; autor książki Cywilizacja miłości) i Jose Granados - rozważają filozoficzne i religijne znaczenie papieskiego nauczania. Wyjaśniają, w jaki sposób ciało odsłania prawdę o Bogu i Jego dobroci, ale także co mówi ono o kobiecie i mężczyźnie oraz ich powołaniu do miłości. Ofiarowują więc czytelnikowi nowe rozumienie chrześcijańskiej miłości, która integruje całe życie człowieka.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca