Na gorącym uczynku

1 230
Caught
978-83-7659-352-4
Ag2S

Kolejny zaskakujący thriller niekwestionowanego mistrza gatunku, Harlana Cobena, autora takich bestsellerów, jak „Niewinny”, czy „Bez pożegnania”. Samotnie wychowująca nastoletniego syna Wendy Tynes ma w życiu jeden cel, a jest nim ściganie przestępców seksualnych. Kobieta prowadzi program w telewizji o ogólnokrajowym zasięgu i jak dotąd postawiła przed kamerami wielu zwyrodnialców. Jej...

Samotnie wychowująca nastoletniego syna Wendy Tynes ma w życiu jeden cel, a jest nim ściganie przestępców seksualnych. Kobieta prowadzi program w telewizji o ogólnokrajowym zasięgu i jak dotąd postawiła przed kamerami wielu zwyrodnialców. Jej współpraca z lokalną policją układa się świetnie aż do momentu, gdy kobieta spotyka na swojej drodze Dana Mercera, pracownika opieki społecznej. Uważany za przyjaciela dzieci mężczyzna zostaje aresztowany i oskarżony, a jego życie obraca się w ruinę… W tym samym czasie siedemnastoletnia Haley McWaid, chluba szkoły, kapitan drużyny lacrosse, znika nagle bez wieści. Ciągnące się w nieskończoność poszukiwania nie przynoszą rezultatów i rodzina powoli godzi się z myślą, że nigdy nie odzyska córki… Ku oburzeniu miejscowej społeczności sąd odrzuca dowody przeciwko Mercerowi i mężczyzna wychodzi na wolność. Miejscowa społeczność jest wzburzona i gotowa posunąć się do samosądu… Gdy sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli, Mercer zwraca się bezpośrednio do Wendy. Czyżby mężczyzna wiedział coś, co mogłoby pomóc w rozwikłaniu sprawy Haley? A może prowadzi niebezpieczną grę? Wątpiąc w swoją niezawodną jak dotąd intuicję, kobieta udaje się na spotkanie, które przewróci do góry nogami jej uporządkowany świat.

źródło opisu: Nota Wydawcy

źródło okładki: Wydawca

mclena | 2016-08-28
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

"Śmierć budzi chęć do życia."

Harlan Coben – niekwestionowany król kryminałów. Już zapomniałam jak dobrze jest spędzić czas z lekturą jego autorstwa. Dawno temu zaczęłam serię o Myronie Bolitarze, ale jakoś tak się złożyło, że gdzieś w trakcie drugiego tomu przepadł mi zapał i porzuciłam wszelką ideę kontunuowania czytania. Teraz jednak po "Na gorącym uczynku" nie mogę się odpędzić od ogromnego pragnienia poznania raz jeszcze Myrona i jego przyjaciela, który pojawia się przelotnie również tutaj.
Uwielbiam to napięcie i niepewność z jakiej słynie Harlan. Do samego końca niczego nie można być pewnym, a i zaskoczenie jakie towarzyszy wyjaśnieniu zagadki jest tak oczywistym elementem książki, że trudno wysiedzieć do końca w oczekiwaniu na rezultat.
Smaczkiem dla mnie był tutaj także temat, jaki porusza Coben jakim jest pedofilia oraz łatki jakie z łatwością potrafimy innym przyklejać bez większego zastanowienia nad prawdą i w konsekwencji niszczymy czyjeś życie, które już nigdy nie...

gwiazdka | 2015-12-31
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 31 grudnia 2015

Jedna najlepszych powieści Cobena. „Na gorącym uczynku” ma wszystkie zalety dobrej sensacji. Nic nie wydaje się takie, jakie zostaje pokazane na początku, jedna zagadka prowadzi do kolejnej zagadki, a każde rozwiązanie tylko bardziej mota sprawę. Czytało mi się naprawdę niesamowicie, tak naprawdę nawet jeśli coś podejrzewałam, za chwilę okazywało się, że jest zupełnie inaczej. Czyli polecam wszystkim miłośnikom sensacji i zagadek. Mantylko żal do Cobena za stereotypowe zakończenie, czyli ostatni rozdział, to już było łatwe do przewidzenia i niestety, oklepane. Nawet myślałam, czy nie obniżyć za to noty, ale z racji końca roku machnęłam ręką. Niech tam będzie 8 na 10.

Ksychopata | 2016-02-29
Przeczytana: 25 lutego 2016

"Wszyscy przez lata tkwimy w niewidzialnych klatkach, których pręty zrobione są ze zbrodniczej obłudy."
Jessie Burton - "Miniaturzystka"

To wielkie zakłamanie, ta chorobliwa i jakże zaraźliwa obłuda, gra pozorów niszczy ludzi. Zarówno tych, którzy wobec kogoś są obłudni i zakłamani, jak i tych, którzy są tym jadem, tą społeczną trucizną atakowani.

Niedługo musiałem czekać na kolejną książkę, która ponownie swoją treścią ukaże władzę, jaką nad umysłem wielu ludzi ma opinia publiczna. Ślepa wiara w stereotypy manipuluje jego myślami, jego rozumieniem świata, ludzi i zjawisk w nim zachodzących. Ludzie pozbawieni są własnej wolności w myśleniu. Patrzą na innych i małpują ich zachowanie, starając się naśladować ich poglądy.
Nie tak dawno miałem okazję przeczytać "Dziewczyny, które zabiły Chloe" autorstwa Alex Marwood. Tam społeczność napiętnowała dziewczynki.
Po książce Cobena ponownie przekonałem po raz kolejny się o mocy tak płytkiego, pozbawionego jakiegokolwiek...

Tomek | 2018-06-13

Po niezbyt miłych wspomnieniach z ostatniej lektury postanowiłem zabrać się za jakiegoś"pewniaka".Padło na Cobena,mimo że jestem dosyć "świeżym" Jego czytelnikiem to mam już wyrobione dobre zdanie o autorze.Nie zawiodłem się,kryminał czytało mi się wyśmienicie,główna bohaterka,dziennikarka Wendy Tynes wyjątkowo przypadła mi do gustu.Wiedziona chęcią poznania prawdy a może przede wszystkim wyrzutami sumienia(min.za jej przyczyną osądzono niewinnego?człowieka)postanawia odkryć prawdę,rozwiązać przerażające zagadki z przeszłości..
Nie będę zdradzał fabuły,staram się nigdy tego nie robić,powiem tylko że z każdą kolejną stroną jest bardziej strasznie,bardziej niebezpiecznie i coraz więcej pytań bez odpowiedzi...zakończenie-co chyba jest znakiem firmowym pisarza:zaskakujące i ciekawe.
Polecam fanom jak i osobom szukającym po prostu ciekawych wrażeń i dobrej książki.

Roland | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Polowanie sępów

Zawiłość jedna z nieodzownych cech powieści kryminalno-sensacyjnych. Tak jak wiele jest thrillerów, tak samo ich stopień zawiłości jest zróżnicowany. W przypadku powieści Cobena takim ich wspólnym mianownikiem jest utrzymujące się na wysokim poziomie zawiłość intryg. Owszem są wyjątki od reguły, lecz „Na gorącym uczynku” niewątpliwie należy do tych powieści autora, gdzie wraz z kolejną przewracaną stroną stopień skomplikowania intrygi wrasta. Komplikowanie intryg fabularnych nie tylko dostarcza rozrywki, gimnastykuje umysł czytelnika czy powoduje ciąg zaskoczeń w finalnych scenach danej powieści, ale również niesie ze sobą ryzyko chaosu, zagmatwania, nielogicznego domknięcia wątków, czy wrażenia pośpiechu ze strony autora. Niewątpliwie „Na gorącym uczynku” należy do dobrych powieści autora, lecz czytając końcowe rozdziały, które same w sobie są zaskakujące, można odnieść wrażenie, że cechuje je logiczność, lecz autor starał się nadmiernie przypodobać swym...

Natalia | 2013-10-21
Przeczytana: 21 października 2013

Kolejna już książka Cobena za mną. Harlan zdecydowanie jest moim ulubionym autorem, więc każdą jego książkę czytam z wielką przyjemnością.
"Na gorącym uczynku" trzyma w napięciu od początku aż do końca. Oczywiście i tym razem nie udało mi się odgadnąć zakończenia, ale do tego już się przyzwyczaiłam. :)

ZARAZA | 2015-08-07
Przeczytana: lipiec 2015

Sięgając po tą powieść Cobena nie miałam wygórowanych oczekiwań. Potrzebowałam czegoś lekkiego, szybkiej lektury, odprężającej z ciekawą intryga do rozwiązania. Miałam nadzieje usiąść w cieni na leżaku i nawet nie zauważyć, kiedy przeczytam połowę powieści. Płonne nadzieje. "Na gorącym uczynku" to powieść, która mnie zmęczyła. Na początku była ciekawa, ale im dalej tym bardziej męcząca, nużąca. Intryga mało zajmująca, bohaterowie przewidywalni, dużo zbędnych opisów. Zabrakło wartkiej akcji. Przykro mi, ale cóż... Nie polecam.

Radek | 2016-04-29

Ta książka to nie tylko genialny kryminał ale również książka , która porusza ważne , życiowe tematy z którymi na co dzień się spotykamy.
Wielkie brawa Harlan.

Inez | 2015-06-10
Na półkach: Przeczytane, 2015

„Na gorącym uczynku” jest wciągającym i sprawnie napisanym thrillerem z nieprzewidywalnym zakończeniem. Idealnym rozpoczęciem znajomości z prozą amerykańskiego pisarza, Harlana Cobena. Fanom nie trzeba przedstawiać, ani polecać tego pana - oni już wiedzą, że samo nazwisko jest najlepszą rekomendacją. A pozostałym oczywiście polecam, bo jak tu nie zachęcać do spędzenia kilku, zaczytanych godzin w świecie niejednoznacznych bohaterów, wartkiej akcji, absurdalnych realiów społecznych USA oraz demonów przeszłości, które zwykle nawiedzają w najmniej odpowiednich momentach?

Początkowo cała małomiasteczkowa społeczność i prowadząca telewizyjny program „Przyłapani na gorącym uczynku” Wendy Tynes oddychają z ulgą, gdy zdemaskowany zostaje kolejny, ukryty pod płaszczykiem porządnego obywatela, pedofil. Sądowe uniewinnienie nie załatwia sprawy – do pracującego zawodowo z dziećmi, pracownika opieki społecznej Dana Marcera na zawsze przypięta została łatka złego człowieka, zboczeńca, pedofila,...

Kacper | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dużo osób ostatnio polecało Mi, książki Harlana Cobena. Gdy trafiłem na ,,Na gorącym uczynku,, tegoż autora, nie zastanawiałem się i wziąłem tą książkę, do przeczytania.
W żadnym wypadku, nie żałuję tej decyzji, aczkolwiek jakoś strasznie książka nie powala. Powiem tak, czytałem lepsze, mimo to, polecam każdemu, warto.

Książka jest pełna zawiłych wątków, i nierozwiązanych spraw, a zakończenia nie da się przewidzieć, jest zaskakujący. Podpowiem, tylko, że kończy się happyendem!
POLECAM