Okładka książki Fortuna sprzyja odważnym. Co robić, by zbudować trwałą i dobrze prosperującą gospodarkę globalną Lester C. Thurow
Lester C. Thurow Wydawnictwo: Muza Seria: Spectrum nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Spectrum
Fortune Favors the Bold: What We Must Do To Build a New and Lasting Global Prosperity
Muza
2007-01-01
2007-01-01
Jan Dzierzgowski
globalizacja gospodarka stosunki międzynarodowe

Okładka książki Ekonomia od podstaw. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o gospodarce Robert L. Heilbroner, Lester C. Thurow
Ekonomia od po... Robert L. Heilbrone...

Autor jest "uczonym baranem", który z wielką śmiałością próbuje przewidzieć skutki obecnych trendów w nauce i gospodarce światowej. Brak pokory skutkuje tym, że jego przewidywania są żałośnie nietrafione (a od momentu napisania książki minęło raptem kilkanaście lat),ba nawet jego ocena współczesności okazuje się tylko zręcznie napisaną lecz kompletnie nietrafioną narracją (wspomnieć można choćby zarys wielkiej przyszłości, która rzekomo ma czekać Long-Term Capital Management). Thurow ma się za wybitnego specjalistę i sądzi, że dzięki temu może skutecznie przewidywać przyszłość, niestety jest w błędzie co potwierdza prawie każda strona jego książki. Autor jest typowym przypadkiem zapatrzonego w siebie humanisty, którego zwiodła losowość.

• Studia v.2
  • Eseje