Lekcje miłości

Wydawnictwo: Media Rodzina
Love Lessons

Czternastolenia Prue i jej siostra Grace nie chodziły nigdy do szkoły, były uczone przez apodyktycznego i niezwykle ostrego ojca w domu przez całe swoje życie. Dobrze wiedzą, że różnią się od "normalnych" dziewczyn, ale próby dowiedzenia się, jak to jest być zwyczajną nastolatką kupującą np. zwyczajne ciuchy zamiast noszenia wdzianek szytych przez mamę, spotykają się z wściekłością ich ojca....

Ilustrował Nick Sharratt.

źródło opisu: Media Rodzina, 2007

źródło okładki: Media Rodzina, 2007

Jane | 2010-12-02
Przeczytana: 2006 rok

Książka bardzo dobra, takie tematy bardzo mnie porywają, bo są ,,zakazane" , a miłość uczennicy do nauczyciela jet bardzo kontrowersyjnym tematem. Przeczytałam ją jednym tchem, jest porywająca i trzymająca w napięciu. Zakończenie trochę dziwne, gdybym była autorem tej książki, to wymyśliłabym coś innego. Ale ogólnie książkę mogę spokojnie polecić :)

Kornelia | 2010-06-12
smile | 2013-10-20
Przeczytana: październik 2013

Główna bohaterka ma ojca tyrana. To on wszystkim i wszystkimi rządzi. A żona nie potrafi się mu postawić. Jednak zły tata trafia do szpitala. W rodzinnym domu wreszcie jest spokój. Córki zaczynają chodzić do szkoły. A główna bohaterka zakochała się... w nauczycielu od plastyki! Co będzie jak ojciec w końcu wyjdzie ze szpitala? I co z tą miłością? Musicie się przekonać!!!
Książkę jak najbardziej polecam :)

NataliaAnna | 2010-11-06

czytałam ją dwa razy.. i za każdym razem przeżywałam wszystko tak samo.

AGA | 2013-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2013

To niezwykłe, że jeszcze teraz opowieść o 14latce może mnie tak wciągnąć. Jak to zawsze podczas czytania Wilson niesamowicie współczuję bohaterom, tak samo było i tutaj. Polecam starszym i młodszym - historię wyobcowanej dziewczynki zakochującej się w nauczycielu, a także opowieść o rodzinie tyranizowanej przez ojca, rodzinie, która jednak nie idzie na łatwiznę, ale próbuje zachować w tym wszystkim wzajemną miłość.

jucia555 | 2015-04-27

Kolejna dobra książka autorki, którą przeczytałam.Pokazuje problemy bardzo powszechne w dzisiejszym świecie, a ukrywane. Książka warta przeczytania.

Liwia | 2010-05-23
Na półkach: Ulubione. !, Przeczytane

Koleżanka poleciła mi tą książkę i... Od tej książki zaczęłam się moja przygoda z książkami. A książka jest po prostu świetna. !

Piotr | 2010-06-07

Książka poruszająca trudny temat, miłości dziewczyny i nauczyciela.

Zojowata | 2010-07-29

Podoba mi się. Dlaczego? Bo mimo że jest nieco przesłodzona i trochę nieprawdopodobna, to jednak ukazuje tę miłość dziewczyny do nauczyciela i być może jakieś jego zauroczenie nią bardzo delikatnie. To bardzo subtelne. A opis pierwszych (i ostatnich) pocałunków po prostu mnie rozczulił, bo był ujęty poniekąd po dziecięcemu, troszkę niepoważnie. Polecam.

Monik00 | 2012-10-15
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 15 października 2012

Książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Byłam nią zachwycona mimo, że była trochę nierealna. Jacqueline Wilson to moja ulubiona autorka, a ta książka byłaby jedną z jej lepszych książek gdyby nie zakończenie, które wyjątkowo mnie rozczarowało.