Klub Podróżników w Wyobraźni

Cykl: Ulysses Moore (tom 12)
Il Club dei Viaggiatori Immaginari di Ulysses Moore
Damian

W Kilmore Cove kończy się najdłuższy dzień. Podczas gdy deszcz okrywa wszystko szarą zasłoną, ciszę zatoki przerywają grzmoty i błyskawice. Ale to nie burza, tylko działa Mary Gray, legendarnego statku kapitana Spencera. To wielka próba dla Julii i Jasona, którzy muszą stoczyć pojedynek z najgorszym z wrogów Ulyssesa Moore’a, jedynego, który był w stanie kiedykolwiek go pokonać...

Nana | 2015-09-22
Przeczytana: 22 września 2015

"Ostatni" tom serii o Ulyssesie Moore... Miał być ostatnim i wydaje mi się, że będzie ostatnim przynajmniej z mojej perspektywy... Książka wydana w listopadzie 2011, przeleżała na mojej półce aż do tego czasu, bo muszę przyznać, że już wtedy czułam się trochę za stara na tego typu pozycję... Aktualnie? Książka przeczytana bardziej z sentymentu, niż z rzeczywistej ciekawości... Mimo wszystko budzi w sercu jakieś drgnięcie - bo w końcu to od tego cyklu zaczynałam książkową przygodę... Ale tak jak przypuszczałam już 4 lata temu - wyrosłam z historii napisanej przez Pierdomenico'a Baccalario i bardzo ciężko jest mi ocenić ten 12 tom...
Z jednej strony czuję rozczarowanie - wszystkie pozostałe tomy czytałam z takim zapałem! A ten? Po prostu z konieczności. Historia wydała się wymuszona i schematyczna... ale... Z drugiej strony przecież to książka dla dzieci, czy na prawdę muszę od niej wymagać "czegoś więcej"? I... W głowie pojawia się pytanie - czy jak byłam mała i ta przeciętna...

--pisarka-- | 2014-09-10
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Chyba najbardziej zaskakująca i zdecydowanie najlepsza część całego cyklu!!! Autor ostatecznie wyjaśnia wszystkie zagadki. To, co mnie najbardziej zdziwiło
(a było tego naprawdę bardzo dużo) to powrót wszystkich tych bohaterów, o których myślałam, że zginęli. Jednocześnie bardzo zmartwił mnie fakt, że państwo Covenant jednak wrócili do Londynu razem z dziećmi.
Moim zdaniem najlepsza książka, jaką kiedykolwiek czytałam, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i nowych, zadziwiających przygód, które kończą się na szczęście dobrze. Ale nie obejdzie się bez strat... Kiedy skończyłam czytać, aż mi się żal zrobiło, że to już ostatnia część... To jest jedna z tych opowieści, które można czytać bez końca i nigdy się nie znudzą :) Ci, którzy przeczytali wcześniejsze części, absolutnie powinni sięgnąć i po tę, nawet ci, którym przygody Jasona, Julii i Ricka nie przypadły do gustu :) Gorąco polecam!

Wiórek | 2011-10-21
Przeczytana: 21 października 2011

Ostatnia książka, zamykająca całą serię "Ulysses Moore" odrobinkę mnie roczarowała. Zacznijmy może od tego, że tym, co fascynowało mnie najbardziej w pierwszych tomach, była atmosfera tajemnicy i czegoś nieuchwytnego i tego zabrakło w 12 tomie. Ja wiem, że autor był niejako zobowiązany do wyjawienia wszytskich sekretów, ale popsuło to bardzo atmosferę tej książki. Akcja była wartka, pełna ciekawych i nieoczekiwanych zwrotów, dynamiczna, z tysiącem maleńkich detali, które po rozwinięciu mogłyby równie dobrze posłużyć za fabuły dla odrębnych (i co pewne, obszernych) tomiszczy. Bohaterowie osiągnęli swoje ostatnie stadium rozwoju, przeobrażając się z niepewnych i zaciekawionych światem dzieci (Julia, Jason i Rick), w pewnych siebie podróżników, przed którymi świat staje otworem. Można też powiedzieć, że książka ta ma pewien wydźwięk dydaktyczny, gdyż mówi przede wszytskim o sile, jaką jest wyobraźnia, a motto Braci nożyców, to nic innego jak: "Kreatywność i wyobraźnia są ważne."

Avenix | 2011-03-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 05 lipca 2014

Mimo, że zwieńczenie tej dwunastoczęściowej serii nie było aż tak zajmujące i magiczne, jak poprzednie części, to mimo wszystko książkę czytało się naprawdę dobrze. Cieszę się, że mogłem po raz ostatni przeczytać o Jasonie, Julii i Ricku i poznać koniec ich długiej przygody z Wrotami Czasu.

HairWitchProject | 2014-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Cóż...miesiąc spędzony w towarzystwie trójki niecodziennych dzieciaków dobiegł końca :) Nie powiem - 12 tomów zostało przeczytanych przeze mnie w dość niezłym tempie, co świadczy o umiejętnościach autora i tego, jak napisał tę serię ;)
Polecam ją gorąco wszystkim - szczególnie tym, którzy są dorośli i twierdzą, że taki gatunek nie jest dla nich :)
Szkoda, że nie trafiłam na tę serię kiedy byłam mniej więcej w wieku głównych bohaterów...Odczucia musiałyby być tym bardziej zdumiewające :)
Jednak co, jak co - wygląda na to, że w tym roku już raczej nie spotkam się z podobną literaturą. Czas nadrobić inne zaległości :)

Perc | 2011-10-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 października 2011

Wielki finał dwunastotomowej sagi Ulyssesa Moore. Czy aby na pewno taki wielki? Przekonajmy się.

Sytuacja w Kilmore Cove jest tragiczna. Rick i Tomasso zaginęli szukając Ulyssesa Moore w osiemnastowiecznej Wenecji, sam Ulysses i jego towarzysz na gapę podróżują w poszukiwaniu Penelopy ze świadomością, że mogą już nigdy nie wrócić, a miasteczko zaatakował odwieczny wróg Przyjaciół z Wakacji, kapitan Spencer razem ze swoją załogą. Szuka on zemsty na swoim największym wrogu, Ulyssesie Moore i terroryzuje Kilmore Cove swoim statkiem z czarnymi żaglami. Czy dojdzie do starcia kapitana z Ulyssesem? I jaką rolę w tym wszystkim odegrają małpy?

To już wielki finał przygody przyjaciół, którzy odkrywają sekrety w tajemniczym miasteczku i przeszłość jego mieszkańców. Czy zachwyca tak jak poprzednie części? Przede wszystkim, znacząco się od nich różni. Dlaczego? Poprzednim częściom zazwyczaj towarzyszyły tajemnice a akcja była tylko dodatkiem, najczęściej w zakończeniu. Tutaj akcja trwa...

Lenka | 2012-10-12

Niestety ostatni tom wspaniałej serii, która zapoczątkowała moją miłość do książek z gatunku fantasty. Długo wyczekiwana część kończąca się wspaniałym rozwiązaniem tej wielowątkowej przygody trojga przyjaciół. Mimo przykrości jaka nastaje po skończeniu ostatniej strony spowodowanej wiedzą, że nie masz na nic więcej człowiek czuje coś na kształt ulgi i radości z tak zakończonej opowieści. Potwornie będzie mi brakować rodzeństwa Covennant i rudowłosego Ricka... Tych rowerowych wycieczek, pływania Metis, odkrywania tajemnic i sposobu dedukcji na jaką stać tylko osoby o niebywałej wyobraźni. Książka :Klub Podróżników w Wyobraźni" jest wspaniałym uwieńczeniem serii "Ulysses Moore"!

scorpius | 2011-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2011

Ostatnia część Ulyssesa. Taaak, ostatnia. Nie chce się wierzyć, co?
Dziwnie się poczułam po skończeniu ostatniego rozdziału - tak sobie wszystko odpłynęło. Ta przygoda się skończyła, zostaje tylko patrzenie na półkę z książkami Pierdomenico.
A treść 12 części... Hmm, naćpane. Pod sam koniec, no ale zawsze coś. Wolałabym żeby coś pozostało niewyjaśnione, tajemnicze. No ale cóż. Mam też kilka zastrzeń innego typu. Coś w tym stylu: "... kochanie moje! " w ustach 13 latka?! Błagam!
Mimo wszystko, oceniam tę pozycję wysoko: Dałabym chętnie 9 gwiazdek, ale niestety, nie da się.
Jednak, to przecież ostatnia część, więc musi być trochę inna. Wybaczam Pierdomenico, wybaczam!

Muhi | 2011-11-24
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 24 listopada 2011

To był chyba najbardziej oczekiwany przeze mnie tom. Byłam ciekawa, jak autor poradzi sobie z wyjaśnieniem wszystkich zagmatwanych spraw. I nie zawiodłam się. Książka trzyma poziom poprzednich części, a akcja jest jeszcze bardziej dynamiczna. Tylko kilka ostatnich rozdziałów trochę mnie rozczarowało. Niektóre zdarzenia, które można by rozwinąć, zostały ujęte w dwóch zdaniach, a parę spraw nadal mnie zastanawia...
Jakoś mi tak smutno. Jestem z tą serią od początku, od czasu, kiedy pojawiły się pierwsze tanie wydania kioskowe. A teraz, po trzech czy czterech latach, wszystko się kończy... Eh.

Edylla | 2011-10-06

Ostatnia część, moim skromnym zdaniem była najlepsza. Można powiedziec, że większość sie wyjaśniła, choć nadal mam wątpliwosci co do pewnych rzeczy...
pomimo tego, myślę, ze autor doskonale sie spisał i, coc nie lubię "happy endów" to jakoś to przełknęłam :D
Polecam.