Dzieje religii, filozofii i nauki : od Talesa z Miletu do Mahometa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Daimonion, Fundamenta : studia z historii filozofii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Antyk Marek Derewiecki
978-83-61199-21-2
filozofia, nauka, religia, historia
filozofia i etyka
IronWoman

Z syntetycznym rozmachem autor przedstawił dzieje wierzeń religijnych, koncepcji filozoficznych i naukowych powstałych w okresie między VIII w. p.n.e. a VII w. n.e. na obszarze wyznaczonym przez linie łączące Ateny, Kartaginę, Aleksandrię i Babilon. Dzieło ukazuje splot śródziemnomorskich i judeo-chrześcijańskich korzeni kultury Zachodu, a także sygnalizuje niektóre ciekawe zbieżności miedzy nią a kulturami Wschodu oraz przygotowuje omówienie wpływów arabskich na średniowieczną Europę.

źródło opisu: www.poczytaj.pl

źródło okładki: www.poczytaj.pl

Tinkerbelle | 2016-05-20
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone
Przeczytana: 20 maja 2016

Na szczęście nie czytałam tej pozycji z przymusu, dlatego odkładam tę książkę na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Batiarka | 2016-03-08
Na półkach: Filozofia, Posiadam, Przeczytane