Róża

Wydawnictwo: Da Capo
For the Roses
kleo777

Czy można sobie wyobrazić miejsce bardziej nieodpowiednie dla angielskiej lady niż Dziki Zachód? A jednak tam właśnie trafia Harrison MacDonald po latach bezskutecznych poszukiwań córki lorda Elliota. Czy niemowlę, znalezione niegdyś w Nowym Yorku przez czterech dorastających uliczników, które teraz wyrosło na piękną osiemnastoletnią dziewczynę, i lady Victoria to jedna i ta sama osoba? A...

Czy niemowlę, znalezione niegdyś w Nowym Yorku przez czterech dorastających uliczników, które teraz wyrosło na piękną osiemnastoletnią dziewczynę, i lady Victoria to jedna i ta sama osoba? A jeśli tak, to czy czarująca dziewczyna z Montany może się przeobrazić w szkocką arystokratkę?

źródło opisu: Da Capo, 1996.

Maromira | 2017-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2017

Początkowo porywająca, później niestety siada akcja, by ponownie przyspieszyć pod koniec. Romans czyta się nieźle, aczkolwiek bardziej interesujący jest wątek samej Mary Rose i jej relacji z rodziną niż wątku romansowego stricte. Samo love story Mary Rose i Harrisona trochę rozczarowuje - przyznam szczerze, że w kluczowej kwestii postąpiłabym na miejscu Harrisona zupełnie inaczej, bo może i kocha, ale pierwsza powinna iść szczerość. Siada też trochę portret psychologiczny braci naszej tytułowej "Róży" - bo niby tacy troskliwi i opiekuńczy, a w sprawie Harrisona ździebko im nie wyszło.
Tak więc - miało być tak fajnie, a wyszło, jak wyszło.

Marzenas | 2015-09-06
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Piękna, lekka, literatura kobieca... po przeczytaniu odnoszę wrażenie, że od tamtych czasów niewiele się zmieniło w relacjach międzyludzkich. Lektura na weekendowe popołudnia przy herbatce/kawce pod kocykiem, gdy za oknem chłód:)

4444 | 2017-04-06
eve12lina | 2017-04-04