Vixen 03

Okładka książki Vixen 03 Clive Cussler
Okładka książki Vixen 03
Clive Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Przygody Dirka Pitta (tom 5)
Vixen 03
Amber
1991-01-01
1991-01-01
83-85423-45-1
Władysław J. Wojciechowski
dirk pitt samolot

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Korsarz Clive Cussler, Jack Du Brul
Korsarz Clive Cussler, Jack...
Okładka książki Sztorm Graham Brown, Clive Cussler
Sztorm Graham Brown, Clive...
Okładka książki Złoto Spartan Grant Blackwood, Clive Cussler
Złoto Spartan Grant Blackwood, Cl...
Okładka książki Bieguny zagłady Clive Cussler, Paul Kemprecos
Bieguny zagłady Clive Cussler, Paul...

Autor uwielbia wielowątkowość i osadzanie źródła swojej opowieści w przeszłości :). Trudno powiedzieć, że historia się "ciągnie jak lazania" i choć tak istocie jest to przeważnie w momencie granicznym znudzenia zawsze wpada jakiś gwałtowny zwrot akcji. Clive Cussler nie jest moim idolem, ale jeśli ktoś lubi ten klimat to polecam - warto spróbować.

Trochę naiwny wątek Fawkesa ale sama książka poprowadzona z wielką wprawą, czyta się niemal automatycznie, prawie jak film. Dirk Pitt to taki Amerykański Bond, a mi się to podoba. Z tą książką mam osobista historie z dzieciństwa, czytała ją moja matka i jak ja ją dorwałem to dostałem burę bo były tam nieprzyzwoite sceny :D I tak ją przeczytałem, ale było to ponad 20 lat temu więc pamięc już nie ta. Polecam.

Kawał dobrej powieści sensacyjnej . Po Cusslerze nie spodziewałem się aż takiego poziomu . Świetna fabuła , dobre tempo , styl wyśmienity . Dirk Pitt tym razem w starciu z bronią biologiczną, a raczej w pogoni za nią . Dla mnie książka kompletna . Trzyma napięcie do końca , a o to chodzi w dobrej powieści sensacyjnej .

Bardziej szpiegowska niż przygodowa, ale i tak fajnie się czytało.

Bardziej szpiegowska niż przygodowa, ale i tak fajnie się czytało.

Intrygujący początek, niezłe rozwinięcie, ale końcówka jakoś się posypała. Niemiej jest to bardzo wciągająca powieść przygodowa w starym dobrym stylu.

Cussler nigdy nie zawodzi. Świetna przygoda

Cussler nigdy nie zawodzi. Świetna przygoda

Jak wszystkie książki tego Autora- warto do nich sięgnąć w letni wieczor do kawy lub herbaty. Działanie odstresujące gwarantowane.

Standardowo niedorzeczne zbiegi okoliczności i fabuła. Literatura typowo klozetowa.

2/3 książki to nuda. Pod koniec robi się ciekawie.

2/3 książki to nuda. Pod koniec robi się ciekawie.

Dobry materiał na film. Wartka akcja, dużo wątków i drugoplanowych postaci. Rozrywka na bardzo dobrym poziomie. Pomijam oczywiście "superbohaterów", którzy są "nieśmiertelni" :)

• Clive Cussler
  • Sensacja