Błędny rycerz

Knight Errant
978-83-61656-16-6
warhammer, reynolds
Marcin

Honor zobowiązuje szlachetnych rycerzy Bretonii do walki w imię króla i obrony swych ziem przed najeźdźcami. Gdy lord Bastonne śmiertelnie zachorował, jego dwaj synowie, Calard i Berelis, zmuszeni są bronić honoru swego szlachetnego rodu. Gdy horda zielonoskórych wypełza z Lasu Châlons, rycerze zostają wezwani do Bordeleaux, by wspólnie odeprzeć plugawe bestie. Nie zdają sobie jednak sprawy,...

Gdy lord Bastonne śmiertelnie zachorował, jego dwaj synowie, Calard i Berelis, zmuszeni są bronić honoru swego szlachetnego rodu. Gdy horda zielonoskórych wypełza z Lasu Châlons, rycerze zostają wezwani do Bordeleaux, by wspólnie odeprzeć plugawe bestie. Nie zdają sobie jednak sprawy, że prawdziwy przeciwnik dopiero się ujawni. Głęboko w leśnych ostępach czai się śmiertelnie niebezpieczny wróg, który rzuci siły Bordeleaux na kolana i odkryje przerażającą tajemnicę z przeszłości Calarda.

źródło opisu: Copernicus Corp., 2010

źródło okładki: http://ksiazki.polter.pl/Bledny-rycerz-n27337

Greyorn | 2016-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2016

"Jaki w tym honor?"
To pytanie często pojawia się w książce, gdy mamy do czynienia z rycerzami i szlachcicami Bretonii. Kwiat szlachetnych wojów, sławiących imię Pani Jeziora, w pogardzie mając wrogów jak i walkę bronią dystansową, jednocześnie uciskając niższe stany ludności w swym władztwie - wszystko to zobaczymy, głównie z perspektywy młodego rycerza z Garamont, Calarda (choć nie brakuje punktu widzenia innych postaci). Książka w przystępny sposób maluje nam obraz jednego z zakątków Starego Świata, nie szczędząc przy tym dosadnych opisów. Jak się okazuje, honor można interpretować na wiele sposobów.

Artem | 2016-05-23
Na półkach: Warhammer, Przeczytane
Przeczytana: 23 maja 2016

Zawsze przed kupnem jakiejś książki przychodzę tu i oglądam opinie i oceny, pomimo dość przeciętnych opinii postanowiłem kupić i sam sprawdzić. Już od dłuższego czasu chciałem spróbować czegoś z uniwersum Warhammera fantasy. Jestem tą książką zachwycony! Nie jest to może arcydzieło pokroju Władcy Pierścieni ale jak dla mnie jest naprawdę dobra.

Jest kilka niespodziewanych zwrotów akcji, ciekawe postaci, wydarzenia i bardzo dobrze przedstawiony świat. Nigdy nie miałem do czynienia z WH Fantasy a mimo to autor wszystko jasno wyjaśnia i opisuje świat.

Bardzo podobało mi się przedstawienie królestwa zwanego Bretonią, gdzie dzieje się główna akcja powieści. Nie będę spoilerował ale jeżeli ktoś lubi mroczne fantasy gdzie ludzie często równi są potworą z którymi walczą to polecam tą książkę :)

Greedisgood | 2016-09-20
Bartek1985 | 2016-08-25