Off limits. Tom I

Cykl: Off Limits (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Off limits
mamalgosia

Akcja "Off limits" zaczyna się w momencie kapitulacji Trzeciej Rzeszy. Z chaosu, rozdarcia i rozprężenia upadłego państwa autor wyławia parędziesiąt postaci i osadza je w ramach ówczesnego życia Niemiec Zachodnich. Przebieg zdarzeń wiąże ze sobą pewnych ludzi, historie ich zazębiają o siebie. Hans Habe swoją książką poszerzył krąg antynazistowskiej literatury niemieckiej. Powieść w żadnym...

Hans Habe swoją książką poszerzył krąg antynazistowskiej literatury niemieckiej. Powieść w żadnym punkcie nie wymiguje się od spojrzenie prawdzie w oczy, nie posługuje się milczeniem, nie stara się przejść do porządku nad sprawami tragicznymi i bolesnymi dla narodu niemieckiego.

Powieść ma charakter wielowątkowy, stanowi przejrzysty i dobrze zmontowany przekrój przez całe niemal społeczeństwo niemieckie w zachodnich strefach okupacyjnych.

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie