Sztylet krwistej władczyni

Cykl: Dziedzictwo Agwatronu (tom 2)
Wydawnictwo: Novae Res
Kamila

Kiedy Diana wraz z matką przeprowadza się do starego domu na przedmieściach, w którym, jak twierdzą sąsiedzi, straszy, dziewczyna nie spodziewa się niczego dobrego.Tajemnicze moce ze strychu dają o sobie znać już pierwszej nocy, a drogocenne znalezisko, w którego posiadanie wchodzi Diana, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Jednakże strach szybko ustępuje miejsca ciekawości. Diana wraz z nowymi przyjaciółmi będzie musiała zmierzyć się z prawdą o swoim pochodzeniu i wypełnić trudną misję, od której powodzenia zależą losy zarówno Ziemi, jak i Agwatronu. Największą władzę ma nie ten, kto dzierży Sztylet, lecz ten, kto wie, jak do pokonać!

źródło opisu: www.zaczytani.pl

źródło okładki: www.zaczytani.pl

Irena | 2011-05-16
Na półkach: Przeczytane, Recenzyjnie
Przeczytana: 16 maja 2011

Niestety ostatnio mam (nie)szczęście zaczynać serie od środka, końca czy inaczej, ale nie od pierwszego tomu. Na szczęście w tym przypadku nie miało to zbyt wielkiego znaczenia. Książkę czytało się szybko i przyjemnie.

Wyobraźcie sobie, że przeprowadzacie się do nowego miejsca. Waszym domem staje się stary dom w którym straszy… Słyszycie w nocy głosy, a jeszcze prędzej znajdujecie dziwny sztylet. A na strychu poznajecie swoją siostrę, która jest… wampirem. I trafiacie do innego świata… Fajnie nie? To właśnie spotkało Dianę, która dotychczas żyła tylko z mamą. A tu nagle całe jej życie obraca się o 380˚. Trafia do Agwatronu jako swoja siostra by poznać ojca o którym do tej pory nic nie wiedziała. Tam odkrywa, że przyjaciel jej siostry chce podbić Agwatron i inne światy by wampiry mogły swobodnie pić ludzką krew. Diana wraz siostrą i nowo powstałą czarownicą muszą wypełnić misję od której będą zależeć losy światów.

Nie czytałam pierwszego tomu, nie wiem jaki był. Ale ten jest...

Viconia | 2011-05-18
Przeczytana: 12 maja 2011

W drugim tomie „Dziedzictwa Agwatronu” poznajemy Dianę, która wraz z matką przeprowadza się do starego domu, który odziedziczyły. Sąsiedzi twierdzą, że dom jest nawiedzony i ku przerażeniu Diany okazuje się, że mają rację, ponieważ dziewczyna już pierwszej nocy słyszy dziwne odgłosy dochodzące ze strychu.
Znajdują też sztylet, który przysporzy im dużo kłopotów, a dzięki poznanej na strychu istocie Diana pozna skrywane tajemnice swojej rodziny i trafi do Agwatronu. Tam razem z nowymi przyjaciółmi będzie musiała wypełnić trudną misję, od której zależeć będą losy nie tylko tej magicznej krainy, ale też Ziemi i krain w innych wymiarach.

Kiedy zaczynałam czytać tę książkę, miałam nadzieję zobaczyć chociaż minimalny postęp jeśli chodzi o warsztat autorki. I jakie było moje zaskoczenie, kiedy zamiast niewielkiego postępu czekał mnie wielki krok naprzód ;)
Fakt, że jeszcze sporo przed nią pracy i doskonalenia umiejętności, ale jeśli będzie rozwijać się w takim tempie to wróżę jej...

Intueri | 2011-06-16
Przeczytana: 12 czerwca 2011

Książki obyczajowe czytam, by przekonać się o tym, że inni mają gorzej lub przeciwnie, by pozwolić sobie na wiarę, że kiedyś może wreszcie będzie lepiej. Kryminały podczytuję, bo lubię, kiedy dobro jest dobrem, a zło jest złem. Powieści przygodowe, by przeżyć przygodę, na którą nigdy bym się w rzeczywistości nie odważyła. Fantasy natomiast, by oderwać się od rzeczywistości. Gdy zatem nadarzyła się okazja, aby zapoznać się z pozycją Pauliny Koniuk „Dziedzictwo Agwatronu. Sztylet Krwistej Władczyni”, skorzystałam z niej.

Powieść rozpoczyna się w momencie, kiedy czternastoletnia Diana i jej matka Sara przeprowadzają się do nowego domu. „Nowy” dom okazuje się tak naprawdę starą ruderą. Nie powinno zatem zdziwić, że kryje on niezwykłą tajemnicę – portal do innego świata, magicznej krainy zwanej Agwatronem. Przez magiczne przejście do domu Diany przedostaje się niezwykle podobna do niej wampirzyca, Lyra. Okazuje się, że nastolatka i wampirzyca są siostrami. Jedna z nich jest...

zaczytana | 2015-07-08
Przeczytana: 17 października 2014

W porównaniu do pierwszej części, choć obydwie były pisane niemal rok po roku, widać gigantyczny krok naprzód! Lepiej dopracowana historia, postaci, emocje. Więcej tajemnicy - historia nie jest już tak przewidywalna, pojawiają się też całkiem fajnie wymyślone, magiczne stwory jak Aretubiszu - wyrocznie żywiołów. Polecam!

Lexi_D | 2017-04-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

„Sztylet Krwistej Władczyni” to magiczna kontynuacja „Dziedzictwa Agwatronu” Pauliny Koniuk.
Dianę wystawiono na ciężką próbę. Gdy jej matka powiedziała o przeprowadzce, dziewczyna nie była zachwycona. Nastolatka, widząc swój nowy dom utwierdziła się w przekonaniu, że to nie jest dobry pomysł. Z tego też powodu zawarła z matką umowę – jeżeli po miesiącu mieszkania w tym domu, Dianie nadal nie będzie się podobało, to wrócą do starego mieszkania.
Nastolatka już pierwszej nocy nie była w stanie spać. Ze strychu dobiegały dziwne jęki, a gdy szła po korytarzu to kroczył za nią cień nieznanej istoty. Gdy dziewczyna zachęcona przez sąsiada, zdecydowała się wejść na strych by poznać odpowiedź na nurtujące ją pytanie, nie mogła uwierzyć własnym oczom.
Na strychu Diana znalazła lustro, w którego odbiciu widziała dziewczynę, która na pierwszy rzut oka nią była, ale okazała się być tylko bardzo podobną – różniły je sposób uczesania oraz to, że druga miała czerwone ślepia i wystające kły. Gdy...

grey_apple | 2011-06-07

Nikt nie lubi opowieści o nawiedzonych domach. Może niektórym się one podobają, jednak na pewno nie chcieliby w takim zamieszkać. Diana z drugiego tomu książki Pauliny Koniuk pt "Dziedzictwo Agwatronu. Sztylet krwistej władczyni” nie miała wyjścia podjąć innej decyzji jak właśnie wprowadzić się do takiego mieszkania.

Na samym początku dziewczyna nie wierzyła w te wszystkie bajki które opowiadali sąsiedzi. Ale później musiała spojrzeć prosto w oczy żeby uświadomić sobie, że jednak inni mieli rację. Na dodatek kiedy próbuje zorientować się w tym wszystkim to już jest za późno bo trafia do zupełnie innego świata. Do krainy Agwatronu. Kraina ta poniekąd różni się od Ziemi, a właśnie tam Diana wraz ze swoimi przyjaciółmi ma do zrobienia pewne zadanie.

Obawiałam się trochę, ze nie będę potrafiła się zorientować w całej tej historii ponieważ nie czytałam pierwszej części. Na moje szczęście nic takiego się nie stało i bez problemu oriętowałam się w sytuacji. Ułatwiało mi...

RobbVM | 2014-12-31
agnieszkar1509 | 2012-10-07