Świat umysłu

Wydawnictwo: Fragment
Świat umysłu
Dusza, astral, świadomość
Julia

Świadomość jest jak Światło, wydobywające kształty z ciemności. Duszy, która żyje w półmroku może wydawać się, że to, ponad to co dostrzegała do tej pory nie ma nic więcej. Półmrok jest dla niej czymś naturalnym, przyzwyczaiła się do jego różnych natężeń. Nie stara się zwrócić uwagi na szczegóły, choć czasami coś przykuwa jej wzrok, a wtedy dusza zastanawia się, czy to było już tu wcześniej,...

Świadomość jest jak Światło, wydobywające kształty z ciemności.

Duszy, która żyje w półmroku może wydawać się, że to, ponad to co dostrzegała do tej pory nie ma nic więcej. Półmrok jest dla niej czymś naturalnym, przyzwyczaiła się do jego różnych natężeń. Nie stara się zwrócić uwagi na szczegóły, choć czasami coś przykuwa jej wzrok, a wtedy dusza zastanawia się, czy to było już tu wcześniej, czy pasuje to do obrazu, który sobie stworzyła o tym miejscu?

Jeśli dusza zapanuje nad umysłem, który jest chłodny i racjonalny, który przyjmuje za oczywistość jedynie to, co dostrzeże zmysłami, pozwoli światłu rozjaśnić niedostrzegalne, a duszy rozpalić świadomość. Ciemność znika, a światło staje się dniem dla duszy a z zakamarków mroku wyłania się niedostrzegalne. Dusza nie może się nadziwić, że to wszystko było tu, tylko nie widziała tego wyraźnie. Nagle to dostrzegalne staje się oczywiste, jasne i zrozumiałe. Dusza dostrzega całość i widzi ponad swoje ograniczenia. To jej świadomość, która wyrasta ponad gwiazdy, to jej pojęcie prawdy.

Pochodzimy od źródła i do źródła powrócimy. U źródła wszystko jest jednością, tak dusza postrzega w świadomości Boga. Jest on dla niej jednością, a miejsce w którym znajduje się dusza jest jedynie jedną z jego przestrzeni.

Julia | 2011-03-27
Przeczytana: 26 marca 2011