Do kamo. Mit i osoba w świecie melanezyjskim

Tłumaczenie: Anna Rejf
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Klasyków Antropologii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Antyk Marek Derewiecki
Do Kamo. La personne et le mythe dans le monde mélanésien
Malezja, religia, wierzenia
Tabard

Maurice Leenhardt na początku XX wieku przebywał przez 25 lat wśród Kanaków, rdzennych mieszkańców Nowej Kaledonii jako misjonarz protestancki. Zdobyte tam wiadomości przedstawił po powrocie do Francji w licznych obszernych publikacjach. Główne, a zarazem najciekawsze wątki i rozważania na temat religii melanezyjskiej zawiera jego ostatnie dzieło, podsumowujące i streszczające wcześniejsze prace, czyli właśnie Do kamo. W książce tej Leenhardt zwraca w szczególności uwagę na złożoną wizję człowieka, którą implikują wierzenia Kanaków.

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://literacki24.pl