Zakładniczka

Die Herrin von Armada
83-85397-06-X
romans, powieść, Courths-Mahler
Balbina64

Inżynier Ludwik Rodenberg wyjeżdża z Niemiec do Brazylii na wieść o niepokojach w jego kopalni srebra. Zabiera ze sobą swoją przybraną córkę i siostrzeńca Janka. Po przybyciu do Armady dowiaduje się, że robotnicy, zbuntowani przez dwóch agitatorów, przedstawili dyrekcji kopalni całą listę nierealnych żądań i zagrozili strajkiem. Rodenberg wyjeżdża w nocy do sąsiedniego miasta po posiłki wojska. Tymczasem przywódcy strajku postanawiają porwać córkę Rodenberga Dolores i poprzez szantaż zmusić go do zgody na ich żądania. Podstępem wdzierają się do domu właściciela kopalni i uprowadzają Dolores. Wkrótce jednak dzielny kuzyn Janek wykrada dziewczynę z rąk porywaczy i oboje uciekają w góry do małego domku. Tam młodzi wyznają sobie miłość. L. Rodenberg wraca z wojskiem i zaprowadza porządek w kopalni: agitatorzy okazują się przemytnikami alkoholu, którzy zbałamucili górników, wciskając im swój towar. Robotnicy uznają racje Rodenberga. Po szczęśliwie zakończonych perypetiach, cała rodzina właściciela kopalni wraca do Niemiec.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.allegro.pl