Tancerka z Solferino

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dwa serca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akapit
83-85397-14-0
romans, powieść, Baronowa Orczy
Balbina64

Hrabia Gerard de Lanoy zakochuje się w pięknej tancerce z kawiarni "Solferino". Jego miłość ma dwa oblicza: z jednej strony namiętność, z drugiej zaś nienawiść, ponieważ podejrzewa, że Lorendana jest szpiegiem na usługach komisarza Toulona i to właśnie ona przyczyniła się do śmierci jego przyjaciela Piotra, który został rozstrzelany za próbę zamachu na życie cesarza Napoleona III. Wkrótce...

Wkrótce Gerard zostaje aresztowany i oskarżony o współpracę z Piotrem. Grozi mu kara śmierci... Komisarz Toulon proponuje mu dość zagadkowy układ: cesarz daruje Gerardowi życie, w zamian za to Gerard poślubi wyznaczoną mu kobietę i opuści na zawsze Francję. Gerard godzi się na to i wkrótce, w starej kaplicy odbywa się tajemniczy ślub z równie tajemniczą kobietą, której twarz zasłonięta jest obszernym kapturem.
Kogo poślubił Gerard i komu było potrzebne jego niezwykłe małżeństwo? Wyjaśnia to autorka w niniejszej powieści.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.allegro.pl