Etyka wojny : antologia tekstów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
6 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-01-15911-5
filozofia i etyka

Pod redakcja naukową: Tomasza Żuradzkiego i Tomasza Kunińskiego. Antologia tekstów poświęconych etycznym aspektom agresji i przemocy stosowanej przez państwo. Wybór obejmuje artykuły oraz fragmenty książek napisanych przez najwybitniejszych naukowców z dziedziny etyki praktycznej i filozofii politycznej w ostatnich kilkudziesięciu latach, pogrupowane w sześciu częściach: pacyfizm, etyka...

Pod redakcja naukową: Tomasza Żuradzkiego i Tomasza Kunińskiego.

Antologia tekstów poświęconych etycznym aspektom agresji i przemocy stosowanej przez państwo. Wybór obejmuje artykuły oraz fragmenty książek napisanych przez najwybitniejszych naukowców z dziedziny etyki praktycznej i filozofii politycznej w ostatnich kilkudziesięciu latach, pogrupowane w sześciu częściach: pacyfizm, etyka zabijania na wojnie, wojna sprawiedliwa, odstraszanie nuklearne, terroryzm, tortury.

źródło opisu: ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: ksiegarnia.pwn.pl

Janiszewskij | 2016-04-04
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 10 lutego 2016

Tak zwana literatura fachowa ;) Bardzo dobry przegląd tekstów skierowany do zainteresowanych filozofią wojny. W zasadzie główną osią książki jest teoria Walzera i jej krytyka przez innych filozofów. Przegląd jest ciekawy i bardzo szeroki tematycznie. Natomiast autorzy są głównie amerykańscy, no bo też oni wnieśli największy wkład w dyscyplinę.

Sławomir Nowacki | 2011-03-28
Przeczytana: 09 listopada 2010

Dobra książka popularnonaukowa z zakresu militariów, etyki, filozofii.. polecam

mika | 2015-07-17
pajarosunrise | 2014-12-29