Kaszubskie tabaka i rogarstwo

Damian

źródło okładki: http://belok.kaszubia.com/ksazczi-2

Damian | 2011-03-21
Przeczytana: 21 marca 2011

Poszukując jakiejkolwiek literatury dotyczącej tabaki, natknąłem się właśnie na "Kaszubskie tabaka i rogarstwo". Po liczbie stron nie spodziewałem się co prawda książki, w której zawarto by wszelkie informacje dotyczące tej używki. Nawet jednak z tak niewygórowanymi wymaganiami, zawiodłem się. Roman Dreżdżon przytacza w niej niemal tylko najbardziej podstawowe informacje dotyczące tabaki, jakie znaleźć można z łatwością w internecie. Co więcej, informacje jakie znajdziemy w sieci, będą na dodatek bogatsze, niż te zawarte w książce. Jeśli nie wiesz kompletnie czym jest tabaka, sięgnij po ten tytuł, po króciutkiej lekturze będziesz miał minimalne pojęcie, czym tabaka w ogóle jest. Jeśli natomiast, drogi czytelniku, poszukujesz wyczerpującej lektury, dzięki której poznasz nowe fakty o tabace znając już ten temat, zawiedziesz się. Oceniam na 2 tylko i wyłącznie dlatego, że to jedna z bodaj 3 książek na ryku o tej tematyce.

Aurora92 | 2014-04-07