Rodzina

Tłumaczenie: Karolina Bober
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Prognozy XXI wieku". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The future of the family
83-7180-372-9
Asia-Polihymnia

Powszechnie mówi się o współczesnym kryzysie rodziny i wartości rodzinnych, wskazując na coraz większą liczbę osób żyjących w pojedynkę i samotnie wychowujących dzieci. Jednocześnie około 90% ludzi, pytanych o najważniejsze czynniki decydujące o jakości egzystencji, na jednym z pierwszych miejsc wymienia udane życie rodzinne. Co wpłynęło na przemiany modelu rodziny w ciągu ostatniego półwiecza i czy ewolucja ta była tak radykalna, a także tak niekorzystna, jak się często uważa? Jak na podstawie obserwacji aktualnych społecznych trendów rysuje się przyszłość instytucji małżeństwa? Czy zmieni się charakter dzieciństwa i rola dziecka w rodzinie? Christina Hardyment, specjalistka w dziedzinie historii społecznej i autorka wielu niezwykle popularnych w Wielkiej Brytanii publikacji na temat prowadzenia domu i wychowania dzieci, próbuje odpowiedzieć na te pytania w swej niezwykle interesującej książce o przyszłości rodziny.

źródło opisu: okładka

Monika | 2014-05-30