Budowa nowej cywilizacji. Polityka trzeciej fali

Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Creating a new civilization. The politics of the Third Wave
83-7150-556-6
Asia-Polihymnia

Od czasu ukazania się "Szoku przyszłości" w 1970 roku, Alvin i Heidi Tofflerowie mówią o zderzeniu się dwóch cywilizacji: mechanistycznej - biurokratycznej cywilizacji - i uczłowieczonej - wyzbytej charakteru masowego nadchodzącej cywilizacji epoki wiedzy. Przez długi czas prace Tofflerów uznawano za futurystyczne. Tymczasem to ,o czym mówili ćwierć wieku temu, przestało już należeć do...

Przez długi czas prace Tofflerów uznawano za futurystyczne. Tymczasem to ,o czym mówili ćwierć wieku temu, przestało już należeć do przyszłości, a stało się namacalną teraźniejszością. Rozpętał sie wokół nas kryzys instytucji drugiej fali: od służby zdrowia po edukację, od systemu wartości po struktury samorządowe. Tutaj i teraz stajemy wobec wyzwania, którym jest tworzenie instytucji świata trzeciej fali. W "Budowie nowej cywilizacji Tofflerowie powtarzają najistotniejsze stwierdzenia ze swoich poprzednich prac, aby w sposób skrótowy i syntetyczny przedstawić problemy wejścia w epokę trzeciej fali. Ich krytyka współczesnej polityki jest bezlitosna. Nie publikowane wcześniej sugestie co do nowej otwartej ku przyszłości polityki prowokują i zastanawiają.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.wysylkowo.pl/im/449/83-7150-556-6.gif