Krótka historia zbawienia świata

Wydawnictwo: Radwan
978-83-89938-19-0
Ola

„Krótka historia zbawienia świata” to powieść Doroty Szczepańskiej napisana przed kontrowersyjnym i entuzjastycznie przyjętym przez czytelników „Zakazanym po legalu” (2004) oraz przed horrorem „Bestia” (2010), wydana sześć lat po debiucie. W „Krótkiej” autorka bawi się językiem oraz słowem, mieszając różne gatunki powieści, od detektywistycznej, poprzez powieść akcji oraz przygodową, a na...

W „Krótkiej” autorka bawi się językiem oraz słowem, mieszając różne gatunki powieści, od detektywistycznej, poprzez powieść akcji oraz przygodową, a na utopii i dystopi kończąc. Lekkość pióra pisarki, humor i żywe dialogi to inne elementy ciekawej lektury.

Oprócz sporej dozy rozrywki, znajdziemy w powieści protest przeciwko wojnie, krzywdzie ludzkiej i wołanie o pomoc planecie Ziemi, co jest elementem wspólnym pozostałych książek autorki. „Krótka” będzie zapewne gratką dla wielbicieli literatury przygodowej i detektywistycznej, a także dla tych, którzy poszukują pretekstu do zastanowienia się nad istotą życia i różnymi mechanizmami jego kontroli, praniem mózgów oraz zniewoleniem jednostki w dzisiejszym świecie.

źródło opisu: Wydawnictwo Radwan, 2010

źródło okładki: http://www.radwan.pl