Ewolucjonizm a parazytologia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ewolucja, parazytologia,
popularnonaukowa
hunter

Zestawienie obok siebie dwóch takich terminów jak ewolucjonizm i parazytologia, może zaskoczyć Czytelnika. Tymczasem pasożytnictwo nie jest w świecie organicznym zjawiskiem marginesowym i mało znaczącym, bowiem liczba gatunków różnych, znanych nam dzisiaj pasożytów przekracza sto tysięcy. Teoria ewolucjonizmu zwyciężyła powszechnie a parazytologia dostarcza nowych, niezbitych argumentów oraz ciekawych odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące ewolucji świat organicznego: „Czy? Jak? Dlaczego?”. Co więcej, nauka o pasożytach „może nie tylko wzbogacić stale uzupełnianą od przeszło stu lat skarbnicę myśli ewolucyjnej, lecz także nadać dostarczonym przez siebie danym dość swoistą wymowę”: dostarcza nowych dowodów na prawidłowość przebiegu procesu ewolucyjnego.

źródło opisu: (od wydawnictwa)

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl

Chaoticreader | 2016-11-21